Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.09.2014 - 09:57

Gibson LP DJ Ashba: signovaný model kytaristy Guns N´ Roses

Gibson pokračuje ve výrobě signovaných modelů dalším kouskem, jenž tentokrát vznikl ve spolupráci s kytaristou současných Guns N´ Roses Darenem Jay Ashbou (pseudonym DJ nebo DJ Ashba), který je známý také společnými projekty s basistou Mötley Crue Nikki Sixxem, kapelou Drowning Pool nebo Neilem Diamondem.

Gibson LP DJ Ashba je vyráběn pouze v šedém, matném laku Charcoal Gray s černou grafikou na korpusu a hlavě nástroje. Tělo je z vybíraného (malá hmotnost) mahagonu s javorovým topem a javorový krk má subtilní profil 60 (tlouštka na nultém a 12. pražci - 0.800-0.875 palce).

Palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem (10 až 16 palců) má černé lemování, grafitový nultý pražec a nese 22 jumbo pražců. Kytara je osazena dvojicí humbuckerů Seymour Duncan - u kobylky najdeme osvědčený alnicový SD SH4 a u krku mu sekunduje SD Alnico II Pro.

Zásadní modifikací prošla elektronika, kytara je vybavena pouze třemi potenciometry - dvěma samostatnými tónovými clonami a společnou hlasitostí (500K nelineární), na místě původního potu pro hlasitost kobylkového snímače je třípolohový přepínač, jenž na pro Les Paul typické pozici nahradil tlačítkový kill switch.

Mechanika, skládající se ze struníku stopbar a kobylky tune-o-matic z materiálu Zamak, je v černém laku, zatímco ladicí kolíky Grover Kidney s uzavřenými strojky a převodem 14:1 jsou pochromovány. Nástroj je lakován nitrem. Kytary z limitované edice Gibson Les Paul DJ Ashba jsou dodávány ve stylovém kufru, nechybí certifikát výrobce, servisní klíče atd.

Tagy Gibson Gibson LP DJ Ashba
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist