Gibsony Classic, Contemporary, Modern, Generation a Artist 2019

Nový management Gibsonu v čele s výkonným ředitelem Jamesem Curleighem bere zpětné dobytí ztracených pozic značky pěkně zostra. Firma na kalifornském veletrhu NAMM (kde loni chyběla) představila kromě jiného také čtyři modelové edice kytar Classic, Contemporary, Modern, Generation a nechyběly ani signované verze z produkce Custom Shopu nebo dceřiné společnosti Epiphone.

Série Classic bude zahrnovat Les Pauly Standard ’50s a Standard ’60s osazené humbuckery Burstbucker (1/2/61T/61R) nebo snímači P-90, Les Paul Special TV Yellow, Les Paul Junior Tobacco Burst, SG Standard a dvojici SG 61 s vintage vibraty Vibrola. Název této kolekce napovídá, že značka se konenčně vrací k původním a osvědčeným konstrukčním metodám.

Finančně dostupnější série Contemporary nabídne např. stylový a konstrukčně jednodušší Les Paul Tribute Double Cut Junior s přímočaře řešeným hardwarem i elektronikou a kobylkovým snímačem P-90 nebo Les Paul Tribute Double Cut Special s dvojicí „pédevadesátek“ a reverzním vinutím cívek.

Nový koncept Modern s několika typy Les Paulů a SG se bude vyznačovat korpusy z lehčího dřeva, krky s asymetrickým profilem Slim Taper a ergonomicky tvarovaným spojem pro pohodlnější přístup k vyšším polohám, ebenovými hmatníky, zamykatelnými strojky Grover Locking Rotomatic a humbuckery BurstBucker Rhythm Pro / Lead Pro + se silnějším výstupem a push/pull potenciometry pro rozepínání cívek, bypass nebo obracení fáze.

Edice Generation je vyhrazena akustickým kytarám kompletovaným v americké továrně – v katalogu se zatím objeví varianty G-45 Studio (cca 1 000 dolarů) a G-45 Standard (cca 1 300 dolarů) s ořechovými základnami korpusu a předními ozvučnými deskami ze smrku sitka.

Modelová řada Gibson / Epiphone Signature Artist 2019 by měla obsahovat tyto nástroje:

Epiphone Ltd Ed Thorogood “White Fang” ES-125TDC
Epiphone Limited Edition Jared James Nichols ‘Old Glory’ Les Paul Custom Outfit
Epiphone Limited Edition Dave Rude Flying V Outfit
Gibson Chris Cornell Tribute ES-335
Gibson Slim Harpo ’62 ES-330
Gibson Michael Clifford Signature Melody Maker
Custom Shop Gibson Dave Amato Signature Axcess Les Paul
Custom Shop Gibson Brian Ray 62 SG Jr.
Custom Shop Gibson Lee Roy Parnell Signature 1959 Les Paul Standard
Custom Shop Chuck Gibson Berry Tribute ES-350T

Modely z letošních sérií Gibson Classic, Contemporary, Modern, Generation a nástroje řady Gibson / Epiphone Signature Artist 2019 vám detailněji představíme v dalších novinkových článcích.

Tagy: