Gibsony Modern Double Cut Semi-Hollow

Gibson uvedl v minulém roce do výroby z pohledu této značky netradiční řadu nástrojů Modern Double Cut, kterou nyní doplňuje pololubovými verzemi nesoucí označení Modern Double Cut Semi-Hollow s jedním rezonančním otvorem ve stylu "eyebrow", ergonomickým spojem těla a krku a zpevněnou částí hlavice (Apex).

Základ korpusu tvoří mahagonový masiv s vyfrézovanými dutinami doplněný javorovým topem, lepený krk z jednoho kusu mahagonu s profilem Medium C a spojem "Long Tenon", umožňujícím pohodlnější přístup k vyšším polohám, nese palisandrový hmatník s 24 pražci a ořech z Corianu o šířce 42.85 mm.

Přenos zvuku obstarává dvojice osvědčených humbuckerů Gibson 57 Classic (krk) a 57 Classic Plus (kobylka) disponujícíh hřejivým tónem a vyváženou frekvenční charakteristikou. Snímače jsou ovládány třípolohovým spínačem Switchcraft, společnou hlasitostí a tónovou clonou - potenciometry s odporem 500 kOhm jsou z produkce společnosti CTS.

Vnitřní plná centrální část korpusu umožňuje osazení klasickým struníkem Stop Bar a pevnou kobylkou tune-o-matic ABR-1, ladění mají na starost celokovové strojky Grover Kindney a veškerý hardware včetně kovových krytů snímačů má niklovanou povrchovou úpravu.

Gibsony Modern Double Cut Semi-Hollow budou ve firemním Custom Shopu vyráběny v limitované edici a nabízeny v bílém, šedém, modrém a korálově růžovém perleťovém odstínu (White Pearl, Gray Pearl, Blue Pearl, Pearl Coral). Cena včetně pevného pouzdra se má pohybovat okolo 4 000 dolarů.