Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.10.2017 - 00:01

Headless kytara Boss V-BDN VG-Strandberg

Japonský gigant Boss se rozhodl oslovit švédského butikového výrobce špičkových kytar Strandberg a z tohoto spojení vznikl nástroj s označením Boss V-BDN VG-Strandberg, jenž kromě tradičního soundu nabízí díky integrované technologii Boss V-Guitar širokou škálu zvuků elektrické a akustické kytary, sitar, basy a syntezátoru plus modeling snímačů a různé podladěné režimy.

Základem se stal upravený šestistrunný headless model Strandberg Boden J Standard s tělem z basswoodu (lípa) doplněným javorovým topem, krk ze tří kusů javoru proloženého dvěma pláty exotického dřeva Purple Heart má patentovaný profil EndurNeck a hmatník z ebenu je osazen 24 kompenzovanými pražci Jescar 57110-S z nerezové oceli a grafitovým ořechem. Duální menzura se pohybuje od 25.5 na silnějších strunách po 25 palců na tenkém e.

Dvojice magnetických humbuckerů Lace Alumitone je ovládána pětipolohovým přepínačem a potenciometry hlasitosti a tónové clony a u kobylky je umístěn speciální snímač Boss Divided. Rotační spínač Mode nabízí pětici zvukových režimů - Normal, Modeled Single-coil, Modeled Humbucker, Hybrid (různé nástroje včetně modu humbuckeru s přidanou spodní oktávou u strun E a A) a Synthesizer, který disponuje trojicí rejstříků převzatých z analogového kytarového syntezátoru Roland GR-300 z raných osmdesátých let a režimy String synth Lead a Synth organ.

Knoflíkem Tuning volíme mezi následujícími typy ladění: klasické, půltón dolů (Eb), celý tón dolů (D), Drop D, Drop Cis a Drop C, elektronika je napájena čtyřmi tužkovými AA bateriemi, které v případě alkalických článků vydrží napájet obvod po dobu 6 hodin a při použití dobíjitelných Ni-MH baterií (2 600 - 2 700 mAh) uvádí výrobce výdrž cca 9 hodin. I po vybití baterií je nástroj samozřejmě schopen fungovat v klasickém pasivním modu.

Boss V-BDN VG-Strandberg představující kombinaci dvou inovativních technologií, které jsou schopny kytaristům nabídnout skutečně nadstandardní zvukové možnosti, bude vyráběn v limitované edici s modrým transparentním lakem horní desky korpusu a dodáván spolu se speciálním polstrovaným pouzdrem. Oficiální cena novinky nebyla zatím stanovena.

Tagy boss Boss V-BDN VG-Strandberg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY