Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 30.03.2018 - 08:00

Herec Kurt Russell omylem zničil jedinečnou akustiku Martin

Společnost C.F. Martin, založená v roce 1933, má mezi výrobci akustických kytar podobnou pozici jako značky Fender nebo Gibson v segmentu elektrických nástrojů. Starší kousky z produkce této firmy jsou dnes téměř vyvažovány zlatem a ve výjimečných případech si mohly např. filmové produkce některý z těchto unikátů vystavených v muzeu C.F. Martin dočasně pronajmout, což v současné době už neplatí.

Důvod? Při natáčení westernu Quentina Tarantina The Hateful Eight (Osm hrozných) se herci Kurtu Russellovi podařilo omylem zničit zapůjčený exemplář vintage Martinky vyrobené okolo roku 1870, a to takovým způsobem, že firemní kytaráři už nebyli schopni uvést nástroj, jehož cena byla vyčíslena na minimálně 400 000 dolarů (více než 8 milionů Kč), do původní podoby.

Filmová produkce počítala s tím, že v inkriminovaném okamžiku záběr sestříhá a finální destrukci bude podrobena jedna z šesti připravených kopií originálu. Tento záměr bohužel nevyšel a tak jediným pozitivem na celé akci je zřejmě nehraná reakce Russellovi filmové partnerky Jennifer Leighové, což můžete posoudit i na přiloženém videu.

Tagy Carl Martin humor
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY