Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.09.2017 - 00:01

High-gainový Boss Waza Amp Head 75

Zesilovač Boss Waza Amp, současná vlajková loď značky, dostane v brzké době nástupce v podobě modelu Waza Amp Head 75, jehož obvody jsou optimalizovány pro dosažení moderního a agresivního high-gain soundu, takže na své si přijdou především zastánci razantnějších stylů, kde hraje prim masivní zkreslení. Nicméně díky čtyřkanálové koncepci je aparát stále nadstandardně flexibilní a je schopen nabídnout širokou paletu zvuků použitelných napříč žánry.

Kanály Clean, Crunch, Lead 1 a Lead 2 disponují samostatným ovládáním gainu a hlasitosti a dvojice Clen/Crunch a Lead 1/Lead 2 společnými čtyřpásmovými korekcemi doplněnými reverbem. Rotační třípolohový přepínač Amplifier volí mezi mody Internal (vintage stack), A - tzv. Waza Bround Sound využívající speciální solid-state lampu Tone Capsule a mod B je připraven pro další modul Tone Capsule, jejíž slot je umístěn uvnitř kovového rackového 3U šasi.

Spínačem Line Out Air Feel s polohami Rec, Live a Blend nastavujeme polohy virtuálního mikrofonu v případě využití přímého výstupu a za masterem je zařazen obvod Cabinet Resonance měnící zvukový charakter zesilovače v režimech Vintage, Modern a Deep. Malá čtverhranná tlačítka Effect Loop A/B aktivují dvojici efektových smyček s možností sériového nebo paralelního zapojení.

Zcela vpravo je umístěn čtyřpolohový přepínač Power Control s krokovým omezovačem výkonu v hodnotách 1, 15, 50 W a Max, kdy koncový stupeň s technologií Tube Logic poskytuje plný výkon 75 W. Konektivita sestává z reproduktorových výstupů (8/16 ohmů), konektoru footswitche, jackového a XLR Line Outu s odepínatelným uzemněním, sluchátkového jacku, sendů a returnů, efektových smyček, USB portu a konektoru MIDI In.

Nový Boss Waza Amp Head 75, nabízející široké spektrum počínaje krystalicky čistými zvuky, přes dynamický crunch a Van Halenův legendární "brown sound" až po moderní nadupaný high-gain, je variabilní aparát, jehož možnosti lze navíc rozšířit pomocí dalších verzí samostatně prodávaných Tone Capsulí, které firma vyrobila ve spolupráci s Ericem Johnsonem, Stevem Vaiem, Robbenem Fordem a dalšími kytaristy. Cena novinky, jenž by se na evropském trhu měla objevit už v září, se má pohybovat pod hranicí 1 600 eur.

Tagy boss Boss Waza Amp Head 75
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY