Hudební konec světa leží v osadě Pulčín

Doporučení folkových akcí na našem webu moc nemáme, to spíše tvrdých kytar, ale možná i mezi vámi se najdou fanoušci dobrých kotlíkářských kapel, za nimiž se můžete vypravit do malé osady Pulčín. Tradiční Amfolkfest neboli Malý festival na konci světa zde bude v sobotu 26. července od 12 hodin hostit řadu zajímavých souborů. Ostatně původní název festivalu je vlastně zkratkou slov amatérský folkový festival - a amatérským kapelám na jejich cestě rozhodně fandíme.

V nabitém programu by si měl každý milovník folku najít to své. Vystoupí tam například kapely Sekvoj, AM Úlet, Kajkery, Noca, Katka Mrlinová+Honza Ondrušek, Podjezd, Dareband. Každý rok si ze Slovenska najde cestu kapela Jasoň, bez které by se festival už neobešel. Jako hlavní host vystoupí kapela Klíč a na závěr čeká všechny návštěvníky oblíbený country bál v podání kapely Šveholníci.

Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a rodinnou atmosférou. "Náš festival děláme již mnoho let s téměř stejnými pořadateli, z nichž se za tu dobu stali dobří přátelé. To se vždy na celkové atmosféře festivalu pozná, pak mohou být tropická vedra nebo bouřky a vše zvládneme," říká hlavní organizátorka této s trochou nadsázky velké zahradní párty Endy. A vzít s sebou můžete i děti: zajímavý program pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Ale hlavně vás tam čeká: hudba, přátelé, kafe do hrnku, medovina do kalíšku, frgály, kyselice, špekáčky, léto a vše ostatní, co k festivalu patří...

Tagy: