Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 03.02.2016 - 00:01

Humbuckerové Telecastery Vintage V72FTB a V72HFTB

Britský distributor a majitel značky Vintage, společnost JHS, rozšířila populární řadu nástrojů série Reissued o dvojici kytar inspirovaných modelem Telecaster. Novinky nesoucí označení Vintage V72FTB a V72HFTB jsou vyrobeny z identických materiálů a liší se především typem snímačů, mechanikou a usazením elektroniky, které pro firmu exkluzivně dodává renomovaný výrobce Trevor Wilkinson, jehož produkty je osazena řada špičkových nástrojů včetně různých luxusních butikových speciálů.

Pro základnu korpusu byla u obou kytar použita americká olše s rezonančními dutinami a horní desku tvoří dva laminované pláty plamínkového javoru. Stejně jako např. u Fenderu Tele Deluxe jsou hrany těla lemovány ozdobnou výložkou. Šroubovaný krk z jednoho kusu výběrového javoru nese palisandrový hmatník s 22 středně silnými pražci. Menzura kopíruje osvědčenou fenderovskou klasiku, tedy 25.5 palce.

Model Vintage V72FTB je vybaven kobylkovým singlem Wilkinson WTB a krkovým humbuckerem Wilkinson WDG s chromovaným krytem o velikosti snímače P90. Ovládání v podobě hlasitosti, clony a třípolohového přepínače je uloženo na kovové destičce. Mechanika sestává z vaničkové kobylky Wilkinson WTB Intonataable s trojicí duálních bronzových kamenů ve tvaru válečků a spolehlivých ladicích strojků Wilkinson WJ55.

Varianta Vintage V72HFTB disponuje dvěma humbuckery Wilkinson WHHB a pickuardem v designu připomínajícím kryt modelu Fender Tele Thinline. Podobně jako u předlohy jsou umístěny také potenciometry s kovovými knoflíky a třípolohový nožový switch. Na rozdíl od předchozí verze má V72HFTB klasickou pevnou kobylku Wilkinson WVFS se zkrácenou základnou.

Humbuckerové Telecastery Vintage V72FTB a V72HFTB budou dostupné v decentním transparentním laku Flamed Tobacco Burst a jak je u této značky velmi pozitivním zvykem, cena obou nástrojů je vzhledem k jejich nadstandardním zvukovým kvalitám i použitým komponentám velmi příjemná ( V72FTB cca 255 liber, V72HFTB asi 270 liber), což je také jedním z důvodů, proč jsou kytary Vintage v dané kategorii tak oblíbené.

Tagy vintage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY