Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snímače DiMarzio Gravity Storm v úpravách Dark Matter a Velorum

Přední světový výrobce snímačů, elektroniky a dalšího příslušenství pro kytary a basy, firma DiMarzio, uvede na trh speciální edici humbuckerů Gravity Storm v úpravách Dark Matter a Velorum. Snímače Gravity Storm byly původně před čtyřmi lety vyrobeny pro kytarového mága Stevea Vaie, jenž se na novém návrhu designu také podílel.

Výrobu laserem tvořené grafiky kovových a plexisklových krytů dostal na starost výtvarník a fotograf Michael Mesker, jenž s Vaiem v minulosti už spolupracoval a kromě toho má na svém kontě také návrhy obalů alb Tonyho MacAlpina, Erica Sardinase, Franka Zappy a dalších interpretů a kapel. Mesker vytvořil i design nových kytarových popruhů Steve Vai Universe ClipLock a signovaných pásů Johna Petrucciho z Dream Theater.

Kryty obou snímačů umožňující nastavit obě řady imbusových pólových nástavců cívek, které jsou svými roztečemi určeny pro nástroje s mechanikou Floyd Rose. Model Velorum (krková a kobylková varianta DP263F, DP265F) ve zlatém chromu nese známé logo Vai, které kytarista používá i na svých 4x12 kabinetech a zesilovačích Carvin Legacy. Dvojice humbuckerů v úpravě Dark Matter (DP262F, DP264F) má kryt z bíle lakovaného akrylátu s hodinářským motivem v podobě ozubených koleček, pod kterými lze vidět části magnetických cívek.

Kobylkový model DiMarzio Gravity Storm s posílenými středy a výstupem 340 mV využívá magnetů Alnico 5 a v porovnání s předešlým Vaiovým snímačem Evolution má konkrétnější sound s teplejšími výškami. Krková verze může být podle informací výrobce použita i u kobylky, disponuje keramickými magnety, výstupem 290 mV a zvukem spojujícím některé charakteristiky humbuckeru a single coilu.

Pokud uvažujete o upgradu své kytary, líbí se vám zvuk humbuckerů Gravity Storm a navíc vás zaujal netradiční design verzí Dark Matter a Velorum, tak by novinky od DiMarzia mohly být vítanou zvukovou i vizuální inovací pro váš nástroj. V současné době jsou známy pouze ceny pro trh USA a to cca 140 dolarů za variantu Dark Matter a přibližně 125 dolarů v případě zlaté úpravy Velorum, jenž dostala svůj název podle stejnojmenné skladby z Vaiova alba The Story Of Light.

Tagy DiMarzion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY