Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.01.2017 - 00:01

Humbuckery DiMarzio Sonic Ecstacy

Společnost DiMarzo by měla v brzké době uvést na trh kytarové humbuckery, které byly doposud dostupné pouze jako součást nejnovějších signovaných modelů Music Man JP Johna Petrucciho. Šesti a sedmistrunné snímače Sonic Ecstacy s keramickými magnety jsou frekvenčně i rozměrově kalibrovány pro nástroje se zamykatelným vibratem Floyd Rose a budou nabízeny v celkem 28 designových variantách včetně verzí s kovovými nebo průhlednými kryty.

Kobylkový Sonic Ecstasy DP271F pro šestistrunné nástroje disponuje vysokým výstupem 420 mV, masivními středy, plnými pevnými basy a lehce upozaděnými výškami a je ideální volbou pro rock, hardrock, heavy metal a příbuzné styly, kde se uplatní jeho agresivní zvukový charakter. Krkový Sonic Ecstasy DP272F má oproti předchozímu snímači slabší výstup (300 mV), což společně s lehce posílenými výškami a posunutým středním pásmem příznivě ovlivňuje artikulaci a čistotu tónu.

Sedmistrunný kobylkový model Sonic Ecstasy 7 DP721F s výstupem 405 mV a frekvenčním rozložením výšky - 4.5, středy - 7.5 a basy - 7 nabízí moderní sound s dlouhým sustainem, rychlým atakem a precizně podanými nízkými pásmy, důležitými pro jasnou a vyváženou projekci sedmé struny H. U krkové verze Sonic Ecstasy 7 DP722F byl výstup snížen na hodnotu 260 mV, tón zůstává transparentní i při větší porci gainu a je snímač schopen přehledně reprodukovat i čisté zvuky.

Pokud vlastníte kytaru vybavenou mechanikou Floyd Rose a uvažujete o zvukové modifikaci nástroje směrem ke kulatějšímu a tlustějšímu tónu, tak nové humbuckery DiMarzio z edice Sonic Ecstacy určitě zařaďte mezi případné kandidáty k upgradu. Všechny modely mají čtyřžílový vývod, takže cívky lze nejen rozepínat, ale můžete vyzkoušet i zapojení s obrácenou fází nebo paralelní režim. Novinky se na evropském trhu objeví pravděpodobně na přelomu února a března.

Tagy humbuckery Dimarzio DiMarzio Sonic Ecstacy
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY