Hybridní delay Brunetti Magnetic Memory

Italská butiková firma Brunetti, známá především výrobou špičkových kytarových aparátů, oznámila zahájení sériové produkce hybridního delaye Magnetic Memory, jehož prototyp byl poprvé představen už v roce 2017. Krabička kombinuje digitální technologii s analogovou signálovou cestou a elektronkovým obvodem, dodávajícím výslednému tónu hřejivý témbr a lehkou kompresi.

Lampový okruh je postaven na miniaturní dvojité triodě 6111 NOS (New Old Stock), kterou z důvodu její nadstandardní mechanické i teplotní odolnosti využívali v období druhé světové války konstruktéři především pro raketové nebo torpédové pojistky a později také pro navigační systémy slavných bombardérů B-52.

Delay je osazen známými ovladači Time, Repeats, Effect (poměr efektu vůči čistému signálu) a dvojicí rotačních přepínačů. První z nich umožňuje výběr rytmizace dozvuku (čtvrtky, osminy, trioly, tečkované osminy) a druhý nabízí čtyři zvukové mody napojené na filtrační jednotku.

Režim Bucket Brigade přidává do zvuku jemnou modulaci, mod Boost ovlivňuje sytost a kompresi tónu, Thin rozjasňuje projekci s detailnějším podáním opakovaných frází a Dark přináší zastřenější zvuk páskového echa.

Pravý nášlapný footswitch slouží pro tap tempo, levý spínač aktivuje efekt a malý páčkový switch umožňuje zvolit buď true bypass režim nebo mod Spill Over. Ten je ošetřený elektronkovým bufferem a po vypnutí pedálu ponechává přirozeně doznít jednotlivé fráze. Napájení obstarává klasický 9V adapter. Hybridní delay Brunetti Magnetic Memory o rozměrech 15 x 11 x 4 cm a váze cca 250 g je v současné době dostupný za zaváděcí cenu 299.99 eur, poté by se cena měla zvednout na cca 350 eur.