Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 24.06.2015 - 00:01

Ibanez AT10RP CLW: bílá signatura Andyho Timmonse

Kytarový čarostřelec, skladatel a vyhledávaný sideman Andy Timmons spolupracuje s firmou Ibanez už více než deset v jejichž průběhu pro něj japonský výrobce navrhnul nástroje s typovým označením AT300, AT200, AT100CL a AT10P. Zatím posledním přírůstkem do rodiny Timmonsových signovaných kytar je model Ibanez AT10RP CLW, patřící do kategorie Premium.

Korpus převzaný z populární série kytar Ibanez RG je vyroben z olše, nechybí ergonomický spoj krku a těla AANJ a javorový krk s titanovou výztuhou KTS má speciální AT profil, jenž se oproti jiným Ibanezům s typickým plochým profilem blíží spíše klasickému Fenderu (tloušťka na 1. pražci 21 mm, na 12. pr. 23 mm).

Palisandrový hmatník dodává tomuto nástroji lehce kulatější zvuk oproti modelu AT10P s javorovým hmatníkem, je osazen 22 jumbo pražci, má rádius 350 mm, šířka nultého pražce Graph Tech je 40.5 mm a na poslední poloze naměříme šířku 56 mm.

Kytara je vybavena identickými snímači jako nejvyšší model AT100CL - krkovým a středovým kolejnicovým humbuckerem DiMarzio Cruise s keramickými magnety a kobylkovým Alnico speciálem DiMarzio AT-1. K ovládání slouží pětipolohový přepínač, potenciometr hlasitosti a dvojice tónových clon (krk+střed a kobylka).

O ladění se starají kvalitní uzavřené strojky Gotoh a vzhledem k tomu, že hlava nemá vůči rovině krku sklon (jako je tomu např. u řad RG, JEM nebo S), zde najdeme také srážeč pro struny H a E. Kytara je vybavena Timmonsovým oblíbeným vibratem Wilkinson WV6-SB, které je stejně jako ostatní hardware v chromu.

Pokud máte rádi precizní sound a nadčasovou kytarovou muziku Andyho Timmonse, tak si jeho nejnovější signaturu Ibanez AT10RP CLW rozhodně vyzkoušejte. Nástroj je dodáván výhradně v bílém laku Classic White a součástí je i měkký polstrovaný futrál. Cena na českém trhu by se měla pohybovat okolo 30 000 Kč.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY