Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 10.06.2015 - 00:01

Ibanez EKM10T: kvalitní pololubovka s vibrátem

Po luxusním modelu EKM100 přichází značka Ibanez s další, tentokrát finančně dostupnější signovanou pololubovkou EKM10T, která vznikla ve spolupráci s Ericem Krasnem, kytaristou fusion/jazzového tria Soulive a bostonské funky formace Lettuce, složené z absolventů prestižní Berkleey School Of Music.

Korpus nástroje, jehož design vychází z modelu Ibanez AS200 jazzmana Johna Scofielda, je vyroben z žíhaného javoru a lepený krk tvoří tři kusy mahagonu a javoru. Ebenový hmatník s kostěným nultým pražcem a radiusem 305 mm je osazen 22 středně silnými pražci a bohatě zdobenými abalonovými značkami poloh.

Mechanika sestává z vibráta VBS80 (systém Bigsby) a kobylky ART-2 RB, která je vybavena kameny v podobě otáčivých válečkových ložisek, čímž se eliminují ladicí problémy při hrubším používání páky. Šestice uzavřených strojků Gotoh je stejně jako ostatní kovové části provedena v zlatém chromu.

Elektroniku tvoří dvojice osvědčených pasivních humbuckerů Ibanez Super 58 s Alnico magnety a plným, hřejivým zvukem starých PAF snímačů, klasický třípolohový přepínač a samostatné potenciometry pro ovládání hlasitostí a tónové clony.

Pololubový Ibanez EKM10T bude dostupný v elegantním temně červeném transparentním laku Wine Red, který podtrhuje výraznou kresbu dřeva a ke kytaře je dodáván i kvalitní pevný kufr. Cena pro trh USA se pohybuje pod hranicí 1 200 dolarů.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY