Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.06.2015 - 00:01

Ibanez JS25ART: designová edice Joea Satrianiho

Kytarový kouzelník Joe Satriani, jenž svou technicky vytříbenou hrou ovlivnil celé zástupy kytaristů, je jednou z hlavních tváří značky Ibanez už celých 25 let. Čtvrtstoletí vzájemné spolupráce se japonský výrobce rozhodl oslavit exkluzivní sérií nástrojů Ibanez JS25ART s unikátní grafikou, kterou Satriani sám navrhnul a v dílnách Custom Shopu v Los Angeles také vlastnoručně namaloval.

Výroční edice JS25ART vychází ze signovaných modelů Ibanez JS2400 a JS 2450 - korpus je vyroben z americké lípy a krk z jednoho kusu javoru má oproti předchozím typům upravený a subtilnější profil. Palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem je osazen 24 středně silnými pražci Warmoth 6105 a perleťovými značkami poloh.

Vzhledem k delšímu dvouoktávovému krku je kytara vybavena krkovým kolejnicovým minihumbuckerem DiMarzio Satch Track s keramickými magnety a u kobylky najdeme klasický Alnico humbucker DiMarzio MoJoe. Hlasitost funguje po vytažení potenciometru jako hi-pass filter (kondenzátor zamezuje úbytku výšek při stažené hlasitosti) a tónová clona rozepíná cívky humbuckerů. Přepínání obstarává jednoduchý třípolohový switch.

Nástroje mají Satrianiho oblíbené zamykatelné vibráto Edge s odlehčenou hřídelí Ultralite a kvalitní ladící strojky Gotoh. Mechanika, rámeček kobylkového snímače, knoby potenciometrů a další kovové komponenty jsou provedeny v chromu.

Každý z kolekce padesáti vyrobených kusů těchto kytar je svým grafickým zpracováním originál a na zadní straně těla nechybí Satrianiho podpis. K modelům JS25ART je dodáváno pevné pouzdro, servisní klíče a certifikát. Speciální limitované custom sérii odpovídají také ceny, které začínají na cca 6 000 dolarech.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY