Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.07.2015 - 00:01

Ibanez Komrad 20RS: nový model kytaristy z Korn

Vedle virtuózního Stevea Vaie byli už od samého vzniku sedmistrunného "ergéčka" Ibanez hlavními propagátory tohoto modelu kytaristé metalových Korn. Proto asi příliš nepřekvapí, že oba hráči mají v rámci značky výsadní postavení a firma jim vychází vstříc stavbou signovaných nástrojů a různých custom speciálů. Svou oficiální signaturu má nyní i Brian "Head" Welch, kterému Ibanez vyrobil nový model s označením Komrad RS 20.

Korpus v designu novější série RGD s lehce přiostřenými rohy je vyroben z lípy a šroubovaný krk s profilem Wizard II-7 je z důvodu větší stability lepen ze tří kusů javoru. Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm nese 24 středně silných pražců a na Welchovo přání není osazen polohovými značkami.

Mechanika sestává z jednoduché pevné kobylky s ukotvením strun skrz tělo a spolehlivých ladicích strojků Gotoh. O přenos signálu se stará dvojice pasivních humbuckerů DiMarzio PAF 7 s keramickými magnety, které jsou uchyceny přímo do korpusu.

Nižší výstupní napětí a nepředimenzovaný frekvenční charakter těchto snímačů je podle Welche ideální kombinací k podladěnému a velmi saturovanému soundu, který je pro kapelu Korn signifikantní už od počátku jejich kariéry.

Ovládání obou humbuckerů zajišťuje trojpolohový přepínač umístěný trochu netradičně (podobně jako např. u Washburnů N2 a N4 Nuna Bettencourta) pod krkovým snímačem a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony.

Ibanez Komrad 20RS bude vyráběn v efektní černočervené barevné úpravě Red Splatter a jeho cena by se v ČR měla pohybovat okolo 22 500 Kč. Pokud se poohlížíte po kvalitní sedmistrunce a upřednostňujete nástroje bez zamykatelného vibrata Floyd Rose, tak vyzkoušejte novou signaturu kornovského Briana "Heada" Welche.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY