Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.10.2015 - 00:01

Ibanez PWM100: luxusní model Paula Waggonera

Brány známé japonské továrny FujiGen začnou v nejbližších dnech opouštět první kousky nového modelu kytary Ibanez PWM100, která byla poprvé představena na letošním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu. Signovaný nástroj byl vyvíjen ve spolupráci s Paulem Waggonerem, členem progmetalových Between the Buried and Me.

Korpus nástroje vychází designově z populární řady Ibanez Saber se ztenčeným tělem, ale na rozdíl od této série má signatura silnější korpus (44 mm) vyrobený ze dvou kusů výběrového bahenního jasanu, který zvuku kytary dodává pro tento druh dřeva typické zabarvení středů a pevné, konkrétní basy.

Krk se speciálním profilem PWM (tloušťka na 1. pr. 18 mm, na 12. pr. 20 mm) tvoří javor s dvojicí zpevňujících plátů z odolné bubingy, palisandrový hmatník s plochým radiusem 430 mm nese 24 jumbo pražců. Šířky nultého a posledního pražce činí 43 a 58 mm.

Kytara je vybavena dvojicí pasivních humbuckerů Mojotone PW Hornet vyrobených podle Waggonerových specifikací. Kobylkový keramický snímač i krkový model s Alnico magnety zvládají rozpětí od brilantně čistého až po hutný metalový sound bez blátivých basů a nepříjemně exaltovaných výšek.

Ovládání sestává z páčkového třípolohového přepínače, potenciometru hlasitosti a místo tónové clony je umístěn miniswitch odpojující vnější cívky humbuckerů. Díky tomuto řešení tak nástroj nabízí celkem šest kombinací zapojení snímačů, což zásadně navyšuje zvukovou variabilitu a z humbuckerového osazení umožňuje dostat i širokou paletu zvonivě čistých nebo lehce nakreslených zvuků s dostatečnou dynamikou.

Waggonerova signatura je vybavena komfortním zamykatelným vibratem Ibanez Lo-pro Edge se sníženou základnou a osvědčenými ladicími mechanikami Gotoh. Kytara je z továrny seřízena na ladění 1C#, 2G#, 3E, 4H, 5F#, 6C# se strunami o síle .012/.016/.024w/.034/.046/.059.

Ibanez PWM100 bude nabízen v netradiční transparentní úpravě Black Stain s hardwarem v chromu Cosmo Black. Pro případné pořízení tohoto luxusního modelu si připravte ekvivalent rovnající se částce cca 2 700 dolarů. Za tuto cenu dostanete samozřejmě také pevné pouzdro, certifikát, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY