Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.04.2017 - 08:01

IKM Fulltone Collection pro AmpliTube

Společnost IK Multimedia uvede na trh novou sadu virtuálních efektů Fulltone Collection pro softwarovou platformu AmpliTube běžící na systémech Mac i Windows. Americká značka Fulltone, založená v roce 1991 návrhářem Michaelem Fullerem, je známá výrobou špičkových efektů a IKM nyní muzikantům přináší aplikaci tvořenou známým zkreslením OCD, chorusem Terc a delayem SSTE.

Flexibilní overdrive/distortion Fulltone OCD se díky svému zvukovému charakteru s vyváženým frekvenčním spektrem, přirozenou dynamickou odezvou a poměrně širokým rozsahem gainu stal důležitou součástí pedalboardů mnoha kytaristů. Stejně jako reálná předloha disponuje i virtuální verze ovladači Volume, Drive, Tone a spínačem HP/LP ovlivňujícím projekci vyšších středů.

Základem chorusu TERC je Fulltone Tri-Stereo Analog Chorus TSC-618, jenž vychází ze staršího a dnes už nevyráběného rackového modelu Dyno My Piano (v minulosti prodávaného také pod názvy Songbird nebo Dytronics), který především v osmdesátých letech používala celá řada hráčů včetně Steva Lukathera, Michaela Landaua nebo Dana Huffa. Efekt nabízí velkou škálu modulací v režimech Preset nebo Manual, který umožňuje rychlé a detailní nastavení pomocí potenciometru Speed a sekce Intensity s ovladači Left, Center a Right.

Původní předlohou pro delay SSTE Solid State Tape Echo byl legendární páskový delay Echoplex EP-3, který v sedmdesátých letech měli v arzenálu např. Jimmy Page, Eddie Van Halen, Brian May nebo Steve Stevens. Na rozdíl od "kufříkového" originálu je softwarová varianta designově zpracována jako rack s identickými ovladači včetně přepínání režimů Full/EP-3, Brilliant/Vintage a typického tahového potenciometru Delay Time.

Pro bezproblémový chod této 64-bitové aplikace výrobce doporučuje hardware sestávající minimálně z procesorů Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon 64 X2 a paměti RAM s kapacitou alespoň 2 GB. Podporované operační systémy jsou Mac OS X 10.7 a vyšší nebo Windows 7 a vyšší. Cena novinky byla nastavena na 72.59 eur.

Tagy Amplitube IKM Fulltone Collection IK Multimedia
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY