Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.01.2017 - 00:01

Inovované basy Ibanez BTB Standard 2017

Ibanez se rozhodl inovovat basy BTB z finančně dostupné řady Standard. Výsledkem jsou pěti a šestistrunné modely BTB745, BTB746, BTB845 a BTB846, které prošly nejen lehkým faceliftem s ergonomickým tvarováním, ale dostaly také nový nultý pražec Zero fret, exoticky působící topy a v nabídce se objevila luxusní barevná úprava Deep Twilight Low Gloss.

Společným jmenovatelem celé série je průchozí krk s profilem BTB (1. pr. 20 mm, 12. pr. 22 mm) tvořený třemi kusy javoru a dvěma pláty palisandru, jasanová základna korpusu je doplněna mahagonovými křídly, na horní desku série 700 byl vybrán ořech a edice 800 má top z obláčkového topolu.

Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm nebo 950 mm (5 str./6 str.) nese 24 středně silných pražců z nerezavějící oceli včetně identického nultého pražce Zero fret, jednoduché polohové značky jsou z abalonu a menzura činí 35 palců. Nástroje jsou osazeny kobylkami Mono-rail V se samostatnými základnami pro každou strunu (5 str. - rozteč 19 mm, 6 str. - 17 mm) a odlehčenými firemními strojky. Hardware má povrchovou úpravu Cosmo Black.

O přenos zvuku se starají dva pasivní dvoucívkové soapbar snímače Bartolini BH2 v kombinaci s aktivním preampem Ibanez Custom Electronics s třípasmovými korekcemi, přepínačem středových frekvencí (250, 450, 700 Hz), potenciometrem celkové hlasitosti a balancí pro nastavení poměru obou snímačů. Výstupní jacková zdířka Neutrik LO je zamykatelná a eliminuje tak nechtěné vytažení kabelu z nástroje.

Basy Ibanez BTB Standard 2017 budou dodávány v transparentních matných lacích Natural Low Gloss a Deep Twilight Low Gloss a nástroje jsou z továrny osazeny strunami D’Addario NYXL. Novinky se na trhu představí pravděpodobně v březnu a neoficiální ceny pro USA se mají pohybovat v rozmezí 800 až 900 dolarů podle konkrétního modelu, což vzhledem ke konstrukci, použitým materiálům a elektronice nejsou přehnané částky.

Tagy Ibanez Ibanez BTB Standard 2017
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY