Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.07.2017 - 00:01

Inovované efekty od EarthQuaker Devices

Americká firma EarthQuaker Devices, věnující se výrobě efektů špičkové kvality, inovovala pětici efektových krabiček, které kromě upravených obvodů dostaly také nové, odolnější nášlapné footswitche s tichým chodem (relé). Změny se týkají overdrivu Dunes v2, reverbu Ghost Echo v3, chorusu Sea Machine v3, fuzzu Terminal v2 a boosteru/ekvalizeru Tone Job v2.

Zkreslení Dunes v2 vycházející z modelu Palisades Mega Ultimate Overdrive nabízí trojici zvukových režimů – MOSFET pro dynamický a pevný drive, Silicon se zvukem legendární Tube Screameru Ibanez TS 808 a No Diodes pro funkci clean boosteru. Frekvenční spínač Bandwidth volí mezi režimy Stock (standardní TS 808) a Full Range s posílenými basovými pásmy. Switch Normal / Bright umožňuje nastavení kulatější a hřejivého tónu nebo jasnějšího témbru se zvýrazněnými vyššími pásmy.

Ghost Echo v3 představuje hybridní (analog / digital) reverb emulující zvuk starých pružinových hallů s možností tzv. self-oscilace. Jednoduché ovládání sestává z potenciometrů Dwell, Depth a Attack (pre-delay v rozmezí 30 až 150 ms). Verze v3 disponuje také novými optočleny s přesnější odezvou a nižším šumem a dvojicí výstupů.

Nadstandardně vybavený chorus Sea Machine v3 s unikátními funkcemi Animate a Dimension a variabilní charakteristikou LFO dostal modifikovaný obvod s rozšířeným záběrem jednotlivých ovladačů a nižším šumem. Chorus skvěle spolupracuje se zkreslovacími krabičkami a to bez poklesu hlasitosti a dynamiky signálu.

Fuzz Terminal v2 inspirovaný dnes už raritním vintage modelem JAX Fuzz nabízí širokou paletu zvuků a díky ovladači Voice lze navíc přesně nastavit výraznost a pracovní bod středových frekvencí. Tone Job v2 kombinující vlastnosti boosteru a ekvalizeru je osazen třípásmovými aktivními korekcemi se zdvihem až +- 20 dB a potenciometr Level umožňuje nastavit až pětinásobek původní hladiny hlasitosti, takže booster bez problému nakopne jakýkoliv vstup lampového aparátu.

Novinky od EarthQuaker Devices mají stejně jako jejich předchůdci footswitche zapojené v režimu true bypass, takže efekty ve vypnutém stavu nijak nezasahují do průchozího signálu a nedegradují zvukový charakter nástroje. Oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny následovně: overdrive Dunes v2 - 185 dolarů, reverb Ghost Echo v3 - 175 dolarů, chorus Sea Machine v3 - 195 dolarů, fuzz Terminal v2 - 165 dolarů a boost/EQ Tone Job v2 - 155 dolarů.

Tagy EarthQuaker Devices
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY