Inovovaný Orange Terror Bass

Britský Orange Amplification se rozhodl reinkarnovat dnes už nevyráběný model basového mini-zesilovače TB500H a přichází na trh s modernizovanou verzí Terror Bass. Novinka s hybridní koncepcí disponuje výkonem 500 W a elektronková preampová sekce vychází ze zapojení firemního prémiového aparátu AD200 MK3.

Upravený předzesilovač osazený lampou 12AX7 (ECC83) je vybaven třípásmovými korekcemi, gainem, tlačítkem Pad (0/- 6dB) uzpůsobujícím vstupní citlivost pro použití s pasivními nebo aktivními nástroji a nově také spínačem Clean, jenž zabraňuje přebuzení a dodává signálu výraznější projekci.

Na pravém boku kovového šasi najdeme symetrický linkový XLR výstup (post-EQ) s odepínáním uzemnění a send/return přepracované efektové smyčky ošetřené lampou 12AT7 (ECC81). Tranzistorový koncový zesilovač (Class D) poskytuje max. výkon 500 W při impedanci 4 ohmy nebo 250 W při použití osmiohmového boxu.

Pro kabinety je připravena dvojice paralelně zapojených konektorů Speakon s přepínačem 4/8 ohmů, takže připojit lze boxy v kombinacích 1x8/2x8/1x4 ohmy a výstupní okruh je osazen automatickým limiterem eliminujícím případné špičky v nízkoimpedančním režimu.

Druhá generace basového aparátu Orange Terror Bass o rozměrech 30.7 x 19 x 16 cm a hmotnosti pouhých 4.65 kg by se měla na evropském trhu objevit za cenu cca 670 eur včetně měkkého polstrovaného pouzdra.