Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.06.2015 - 00:01

Inovovaný pololubový Epiphone Sheraton II Pro

Populární pololubová řada kytar Epiphone Sheraton se nyní dočkala svého nástupce, kterým je inovovaný model nesoucí označení Epiphone Sheraton II Pro. Série Sheraton představuje v katalogu dceřiné společnosti firmy Gibson alternativu k americkému originálu ES 335.

Obě desky korpusu včetně lubů jsou vyrobeny z laminovaného javoru a lepený krk s příjemným profilem 1960 Slim Taper je pro zvýšení stability vyroben z pěti kusů javoru a ořechu. Palisandrový hmatník s radiusem 12 palců je osazen 22 středně silnými pražci, polohové značky jsou vykládány perletí a abalonem a nultý pražec Graphtech je typu NuBone XL.

Nástroj je vybaven kvalitními snímači v kovových pouzdrech a to kobylkovým humbuckerem ProBucker 3 a krkovým ProBuckerem 2, klasickým třípolohovým přepínačem, dvojicí hlasitostí s push pull rozepínáním cívek a samostanými tónovými clonami.

Mechanika sestává z kobylky LockTone tune-o-matic, struníku a přesných ladicích strojků Grover s převodem 18:1. Veškeré kovové části jsou provedeny ve zlatém chromu. Nástroje budou dostupné v barvách Vintage Sunburst, Ebony, Natural a Wine Red. Z továrny jsou na kytarách nataženy struny D’Addario 10-46.

Pokud se poohlížíte po finančně dostupné pololubové kytaře s variabilním zvukem (rozepínatelné snímače), kvalitními komponenty a pohodlným krkem, tak vyzkoušejte novou řadu Epiphone Sheraton II Pro. V Evropě by novinka měla být dostupná v polovině prázdnin za cenu nepřesahující hranici 20 000 Kč.

Tagy epiphone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY