Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Pá, 23.09.2016 - 00:01

Jako ze Star Wars: dechový synth Roland Aerophone AE-10

Výroba elektronických dechových nástrojů je povětšinou doménou japonských výrobců a výjimkou není ani nový digitální multifunkční dechový syntetizer Aerophone AE-10 z produkce firmy Roland. Novinka s působivým designem jako vystřiženým ze sci-fi filmů využívá patentované technologie SuperNatural ve spojení s PCM syntetizérem a tato kombinace umožňuje emulaci řady klasických dechových nástrojů, houslí a také tvorbu různých synth zvuků.

Aerophone AE-10 je mechanicky postaven na bázi saxofonového prstokladu, čemuž odpovídá i rozložení hlavních kláves. Kromě pevných rejstříků soprano, alt, tenor a baryton saxofonu je zde i full-range mod automaticky přepínající mezi jednotlivými typy saxů. K ostatním emulovaným nástrojům patří také klarinet, flétna, hoboj, trubka a další.

Na zadní straně korpusu se nachází displej a tlačítka pro pohyb v menu, výběr jednotlivých modelů nástrojů, efektů (chorus, reverb) a editaci. Novinka disponuje šesti kontrolery pro další úpravu tónu (Breath, Bite, Performance keys, Octave keys, Thumb cntrl a Tone) a v nabídce najdete celkem 100 zvuků včetně paměti pro 40 presetů.

V tělu jsou zabudovány dva reproduktory o průměru 2,8 cm se zesilovačem o výkonu 2x1.5 W a po stranách je umístěn jackový mini-konektor Aux In pro připojení externího zdroje zvuku, sluchátkový a zároveň hlavní výstupní stereo jack, USB rozhraní a zdířka adapteru DC 5.7 V. SAX lze napájet i šesti tužkovými AA bateriemi - výrobce doporučuje použít dobíjitelné články, které by měly udržet nástroj v provozu po dobu asi 7 hodin.

Roland Aerophone AE-10 je mimořádně flexibilní dechový nástroj s autentickými zvuky, který tomuto segmentu otevírá nové prostory a vyjadřovací možnosti. V balení najdete i kryt náustku, síťový adapter, popruh na krk a měkké pouzdro. Cena novinky, která se v Evropě objeví koncem října, byla v ČR nastavena pod hranicí 21 600 Kč.

Tagy Roland Aerophone AE-10
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY