Na Szigetu vystoupí i Enter Shikari

Jednou trefou na Sziget!

Hrát na jednom z nejlepších festivalů Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 tisíc návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska: festival Sziget vyhlašuje hudební soutěž Jednou trefou na Sziget, jehož vítěz vystoupí na festivalu Sziget 2015. Přihlásit se můžete do 8. března.

Jedná se o tříkolovou soutěž pro kapely a hudebníky z České republiky a Slovenska, která zahrnuje nejen výběr odbornou porotou, ale i hlasování fanoušků a koncerty finalistů. Do soutěže se mohou přihlásit hudebníci bez jakéhokoliv omezení s jedinou podmínkou. Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky mající trvalý pobyt v ČR nebo SR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 %.„Zda se jedná o začínající talenty nebo zavedené kapely s řadou vydaných alb pro nás není důležité. Podstatné je vybrat do finálových kol kapely, která obstojí na festivalu, kde hrají ty největší mezinárodní hudební hvězdy poprocku, a který se nebojí také zařazovat vycházející hvězdy a kapely, které udávají trend,“ řekl Přemysl Štěpánek z Indies Scope, zástupce festivalu Sziget pro ČR a SR.

Hudebníci, kteří se rozhodnou soutěže zúčastnit, zasílají v prvním kole pouze link s jednou skladbou. Vítěze z prvních kol vybere odborná porota. V druhém kole rozhodují posluchači radií a ve třetím finálovém kole celkového vítěze, který vystoupí na Sziget festivalu, vyberou návštěvníci koncertů. Finálové kolo totiž obsahuje tři koncertní večery ve třech městech. – 4. května v Bratislavě, 5. května v Praze a 6. května v Brně.

Více informací k soutěži najdete zde.

Tagy: