Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.09.2019 - 00:01

Jimi Hendrix CS Strat připomíná 50. výročí festivalu Woodstock

Fender uvedl na trh další speciální model Stratocasteru ze série Artist, kterým je tentokrát výroční verze Custom Shop Jimi Hendrix Stratocaster Limited Edition 2019, připomínající půlstoletí od prvního ročníku festivalu Woodstock. Novinka je přesnou replikou Hendrixova bílého Stratu 1968 „Izabella“, který na Woodstocku legendární kytarista použil např. ve skladbě Star Spangled Banner (hymna USA).

Stejně jako originál s výrobním číslem 240981 disponuje výroční verze olšovým korpusem kombinovaným s javorovým krkem s profilem 60s C, hmatník ze stejného materiálu je osazen 21 subtilnějšími vintage pražci, kostěným ořechem o šířce 42 mm a velká hlavice nese tradiční CBS logo designera Roberta Perina typické pro nástroje vyráběné v letech 1968 až 1980.

V třívrstvém pickguardu s úpravou parchment jsou usazeny tři single coilové snímače 69 SC Strat s ručně motanými cívkami a podobně jako u starších Stratocasterů zde najdeme třípolohový nožový přepínač doplněný společnou hlasitostí a dvojicí tónových clon.

Hardware v provedení Closet Classic sestává z vibrata American Vintage Synchronized uchyceného k tělu šesti vruty a ladění obstarávají niklované firemní strojky. Destičku pod kotvícími šrouby krku zdobí gravírování s Hendrixovou podobiznou, na zadní straně hlavice má své místo logo Custom Shopu a kytaristův podpis.

Fender Custom Shop Jimi Hendrix Stratocaster Limited Edition 2019 v patinovaném odstínu Aged Olympic White krytým nitro lakem bude vyroben v počtu 250 kusů a součástí sběratelského kompletu v ceně cca 6 900 dolarů je také luxusní pevné pouzdro, certifikace s autorizací organizace Authentic Hendrix, popruh, kroucený kabel a další příslušenství.

Tagy Fender Fender Custom Shop Jimi Hendrix Stratocaster Limited Edition 2019
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY