Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
John 5, zdroj: YouTube
John 5, zdroj: YouTube
Leon - Ne, 10.06.2018 - 08:00

John 5 zkouší 7 výjimečných kytar

Síť restaurací Hard Rock Café vlastní více než 77 tisíc artefaktů, které tomuto řetězci věnovali známé osobnosti moderní hudby. O vzácné exponáty se stará skupina proškolených zaměstnanců v čele s kurátorem a historikem Jeffem Nolanem, jenž nabídl kytaristovi Johnu 5 (Marilyn Manson, Rob Zombie, Lynyrd Skynyrd atd.), aby si vyzkoušel několik sběratelsky cenných nástrojů.

Na přiloženém videu hraje John 5 na Hendrixův Gibson SG Custom, Vox Mk. III „Teardrop“ Briana Jonese, ’57 Les Paul Jr. Paula Kossofa, Ibanez Iceman Paula Stanleyho, burstový ’58 Les Paul, který na obalu alba 'Get Yer Ya-Ya's Out!' drží bubeník Rolling Stones Charlie Watts, speciální Peavey „Numbers“ postavený původně pro Jasona Beckera, Fender Telecaster Duane Allmana a také vlastní vintage kousek v podobě Telecasteru Custom z roku 1967.

Signálová cesta sestává z dvoukanálového lampového aparátu Valvetrain 416 s obvody vycházejícími z letitého komba Fender 5E3 Deluxe, 1x12 boxu od stejného výrobce, kompresoru Origin Effect Cali76, boosteru Analogman Beano Boost a mikrofonu Shure SM57.

Tagy vintage John 5
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY