Joyo JF-18 Powertune: ladička a multiadaptér v jednom
Pedálovou ladičku a nějaký ten zdroj napětí pro efekty potřebuje v pedalboardu asi každý. Firma Joyo se v rámci praktičnosti a úspory místa rozhodla sloučit vše do jedné krabičky – Joyo JF-18 Powertune.
Jak to vypadá?
Sympaticky malá krabička o velikosti běžného efektu, díky integrovaným výstupům pro napájecí kablíky snad jen nepatrně vyšší. Kovová konstrukce působí dostatečně odolně a bytelně, tudíž se netřeba bát, že si ladičku při prvním méně šetrném dupnutí vyřadíte navždy z provozu.
Jak jsem již zmínil, krabička v sobě kombinuje ladičku se zdrojem schopným napájet až osm 9V efektů najednou. Šest výstupů je o výkonu 100mA a dva o výkonu 500mA, tudíž lze tímto zařízením napájet i složitější efektové jednotky. Součástí balení jsou samozřejmě i propojovací kabely, dva kabely pro změnu polarity a napájecí adaptér pro zařízení samotné. Vše potřebné dostanete tedy v jedné krabici, stačí jen vybalit, propojit a můžeme začít hrát.
Co se ladící funkce týče, zde jednoznačně dominuje velký, barevný a tudíž dobře čitelný LED displej. Chromatická ladička ladí v rozmezí 12 Hz až 4186 Hz, tudíž umožňuje bezproblémové naladění kytary i baskytary. Nabízí jeden mono vstup a výstup a samozřejmostí je i obvod True Bypass, tudíž v době nečinnosti ladičky není procházející signál nijak ovlivněn.
Samé skvělé vlastnosti a předpoklady, pojďme tedy ladičku a multiadaptér vyzkoušet v praxi.
Jak to funguje?
Začněme ladičkou. Velký a přehledný LED displej vás na ztemnělém pódiu ani na denním světle nenechá na pochybách, kterouže strunu právě ladíte a zda jste nad či pod tónem. Přesnost ladění jsem porovnával hned s několika špičkovými ladičkami a nezbývá než konstatovat, že Joyo JF-18 ladí přesně, spolehlivě, s velmi rychlou odezvou.
Pojďme na funkci multiadaptéru. Vyzkoušel jsem samozřejmě plné zatížení a výsledek mě velmi mile překvapil. Filtry na výstupech napájení zaručují odstup od šumu a ani zapnutí všech připojených efektů najednou, nezpůsobuje výrazný brum či šum. Krabička se navíc jen minimálně zahřívá a to i při plném zatížení a ani vlastní napájecí adaptér nevykazuje nadměrné zahřívání.
Propojovací kabely jsou na jedné straně vybaveny lomeným konektorem, což umožňuje velkou variabilitu v rozmístění efektů a šetří místo na pedalboardu. Jediná malá výtka tak může směřovat jen k délce kabelů, která je u všech stejná, což pro vlastníky rozměrnějších pedalboardů může být již nedostatečné. Není ale asi problém si případně dokoupit kabely dle vlastní délkové potřeby. Jako trochu nešťastné řešení ovšem vidím i použití rovného konektoru u napájecího adaptéru, který by také klidně mohl disponovat lomeným konektorem. Ve výsledku by to mohlo zase nějaký ten centimetřík na pedalboardu ušetřit.
Závěr
Dobrých nápadů není nikdy dost a tenhle je nejen hodně praktický, ale i kvalitně zpracovaný a bezvadně fungující. Cena těsně pod hranicí 2 700,- Kč je za dvě zařízení v jednom slušná a pro většinu muzikantů určitě i přijatelná.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.