Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Ne, 27.07.2014 - 12:00

Když muzikanti sportují

Minulou středu se na pražském Žižkově konal jubilejní desátý ročník kultovního Festonda cupu. Tato akce se koná každoročně a vystupují na ní špičky české hudební scény. Akorát své tradiční hřiště, kterým během celého roku bývají klubová a festivalová pódia, vymění za hřiště sportovní – nohejbalový kurt.

Na třech kurtech se sešly kapely jako Krucipüsk, Tři sestry, Apple Juice, Divokej Bill, Zakázaný Ovoce, Lety mimo, Status Praesents nebo Five O’clock Tea. Mezi čtyři semifinálové týmy se probojovaly UDG, Medvěd 009, Support Lesbiens a úplným vítězem se stali O5&Radeček.

Tato sportovní akce konající se v rámci červencového festivalu Žižkov sobě je skutečně unikátní záležitostí, která v podstatě nemá konkurenci. Je zajímavé vidět známé muzikanty v trochu méně jistých pozicích, když z krku sundají kytary, zahodí paličky i mikrofony, a vrhnou se do místy vypjatého sportovního soutěžení. Příští rok si 11. ročník Festonda Cupu určitě nenechte ujít. Co vy a sport?

Ozvěny z loňska: Xavier Baumaxa a Tomáš Hájiček

Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY