Komba Blackstar Studio 10 EL34/6L6/KT88

Britský Blackstar Amplification zařadil do produktového katalogu novou sérii celolampových kytarových komb řady Studio 10. Edici tvoří modely Studio 10 EL34, Studio 10 6L6, Studio 10 KT88 o výkonu 10 W, které nenabízejí pouze rozdílně osazené koncové stupně, ale liší se také zvukovým charakterem preampu s lampou 12AX7 a odlišně koncipovaným zkreslovacím obvodem.

Studio 10 EL34 s vintage soundem starších britských aparátů je vybaveno potenciometrem volume, tónovou clonou, reverbem, masterem a tlačítkem s funkcí Boost, která je stejně jako u dalších modelů aktivovatelná i pomocí footswitche.

U verze Studio 10 6L6, nabízející čistý zvuk zesilovačů Fender v kombinaci s vyšší porcí zkreslení oproti variantě EL34, byl preampový ovladač Volume nahrazen potenciometrem Gain a tlačítko Drive zapíná okruh převzatý z firemního elektronkového overdrive pedálu HT-Drive.

Kombo Studio 10 KT88 ve stylově zelené kožence dostalo místo klasické tónové clony ovladač s patentovanou technologií ISF umožňující plynulý přechod mezi britským a americkým typem zvuku. Funkce OD byla optimalizována pro high gainové zkreslení s dlouhým sustainem a dynamiku s pevnými basy zajišťuje lampa KT88.

Všechny aparáty jsou osazeny 12palcovým reproduktorem Celestion Seventy-80 a konektivita sestává ze sendu/returnu sériové efektové smyčky doplněné přepínačem citlivosti (+4/-10 dB), vstupu footswitche (boost-drive/reverb), trojice kabinetových výstupů (impedance 1 x 16 / 1 x 8 / 2 x 16 ohmů) a nechybí emulovaný výstup umístěný za koncovým zesilovačem. Ceny by se na evropském trhu měly pohybovat okolo 550 eur.