Komba Fender Mustang GT s Bluetooth a Wi-Fi

Aparáty řady Mustang z produkce Fenderu si mezi zastánci modelingu vydobyly velmi slušné renomé a firma se nyní rozhodla tuto sérii podpořit inovovanou edicí Fender Mustang GT vybavenou kromě technologie Bluetooth také modulem pro Wi-Fi. Nabídku tvoří trojice programovatelných komb lišících se výkonem (40, 100 a 200 W), velikostí, počtem reproduktorů a částečně i ovládáním. Výrobce zároveň přichází i s novou aplikací Fender Tone pro platformy iOS a Android.

Aparáty využívají nejnovějšího modelingového enginu GT (Generation Three) umožňujícího výběr z 21 emulací známých zesilovačů doplněných kabinety, efektová sekce zahrnuje 47 typů efektů, samozřejmostí je chromatická ladička a nechybí pokročilý looper. Komba jsou osazena širokopásmovými reproduktory Celestion Special Design.

Pro přímé nahrávání využijete USB port, lze připojit externí footswitch MGT-4 (kromě modelu GT 200 je prodáván samostatně) a nechybí vstup Aux In a sluchátkový výstup. Pomocí aplikace Fender Tone můžete editovat a zálohovat jednotlivé patche nebo stahovat další presety vytvořené např. kytaristy Joe Bonamassou, Joshem Klinghofferem (RHCP) nebo Scottem Ianem z Anthrax.

Nejmenším zástupcem této řady je čtyřicetiwattový (2x20W) stereo model Mustang GT 40 s potenciometry gainu, hlasitosti, dvoupásmových korekcí a masteru. Kompaktní kombo určené především pro cvičení nebo menší akce je osazeno dvěma 6.5 palcovými repry a na zadní části uzavřené skříně nalezneme bassreflex zvýrazňující projekci nízkých pásem.

Větší stowattová verze Mustang GT 100 s dvanáctipalcovým reproduktorem přidává ovladač středů a reverb, k dispozici jsou také efektové smyčky a symetrické XLR linkové výstupy. Vlajková loď Mustang GT 200 disponuje stereo koncovým stupněm s výkonem 2x100 W a dvěma dvanáctipalcovými měniči, výbava včetně konektivity je identická s předchozím modelem. Obě výkonnější verze mají skelet vyrobený z kvalitní pětivrstvé překližky.

Komba Fender Mustang GT představují flexibilní aparáty osazené nejnovější generací modelingové technologie, bezdrátovým rozhraním Bluetooth pro streamování hudby a poprvé také Wi-Fi modulem pomocí kterého můžete do zesilovače rychle a pohodlně stahovat další zvukové knihovny. Novinky by se měly v evropských obchodech představit zřejmě na přelomu května a června za ceny pohybující se pod hranicí 250, 400 a 600 eur (GT 40/100/200).