Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.10.2016 - 00:01

Komba řady Spider V: nová generace modelingu od Line 6

Společnost Line 6 uvádí na trh další generaci modelingových kytarových aparátů nesoucí označení Spider V. Nejnovější sérii tvoří čtveřice komb o výkonech 30, 60, 120 a 240 Wattů vybavených novými DSP procesory, přehledným a rychlým ovládáním s možností široké editace v zařízeních pracujících na platformách PC/Mac/iOs/Android, inovovanými koncovými zesilovači a změnou prošel také design hlavního panelu i kabinetu s uzavřenou konstrukcí.

Společným jmenovatelem celé edice je programovatelná preampová sekce disponující 78 typy emulací aparátů, 23 simulacemi kytarových boxů a jednotkou s celkem 101 efekty. Samozřejmostí je tuner, USB rozhraní, Aux In pro připojení externího audio zdroje, stereo sluchátkový výstup, metronom nebo bicí automat a kromě středobasového reproduktoru jsou komba osazena i výškovým tweeterem.

Nejmenší zástupce Line 6 Spider V 30 s výkonem 30 Wattů, 8-mi palcovým reprem a hornou je ideálním pomocníkem pro cvičení, domácí nahrávání nebo menší jamy. Šedesátiwattový Spider V 60 s 10-ti palcovým reprem je stejně jako další výkonnější modely vybaven zabudovaným receiverem, takže je připraven pro komunikaci s bezdrátovými systémy Line 6 Relay a navíc disponuje i 60-ti vteřinovým looperem.

Spider V 120 s koncovým stupněm o výkonu 120 Wattů a reproduktorem o průměru 12 palců přidává dvojici XLR výstupů s odpojitelnou zemí a vypínatelným speaker simulatorem. Vlajkovou lodí je 240-ti wattový model Spider V 240 se stereo koncovým zesilovačem 2x120 W, dvěma 12-ti palcovými repry doplněnými hornami a s možností připojení dalších dvou externích boxů s impedancí 4 Ohmy mono nebo 8 Ohmů stereo. Všechny aparáty jsou kompatibilní s firemními přepínači FBV3, FBV Shortboard MkII, FBV Express MkII a FBV2.

Nová generace komb Line 6 Spider V přináší muzikantům opět něco navíc, ať už je to rozšířená nabídka amp modelingu a efektů, komunikace s bezdrátovými systémy Relay nebo intuitivní způsob ovládání. Série Spider V by se měla na evropském trhu představit pravděpodobně začátkem listopadu, oficiální ceny pro USA byly nastaveny na cca 280, 420 a 530 dolarů (V30, V60,V120) a vlajková loď V240 vyjde na asi 700 dolarů.

Tagy Spider IV Line 6 Spider V
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY