Kombo "80 Proof" Blues Junior: limitka od Fenderu

Oblíbené celolampové kombo Blues Junior, které Fender začal vyrábět v roce 1995 podle receptury svých vintage aparátů z padesátých let, se dočkalo další limitované edice. Nejnovější speciální série s označením "80 Proof" Blues Junior tentokrát odkazuje na staré ročníky bourbonu, zrajícího v dubových sudech, z nichž také ve firemním Custom Shopu vyrobili stylové šasi.

Předzesilovač jednokanálového aparátu je osazen trojicí lamp 12AX7 a koncová jednotka o výkonu 15 wattů využívá dvou lamp EL84. Vyzrálé dubové dřevo kabinetu dodává kombu nejen působivý vintage vzhled, ale pozitivně ovlivňuje i celkový sound s bohatými basy, hladkými, ale dostatečně výraznými středy a příjemnými výškami.

Hlavní panel z patinovaného bronzu je osazen šesti potenciometry s knoby ze stejného materiálu sestávající z Volume pro nastavení citlivosti preampu, třípásmových korekcí, celkové hlasitosti Master a ovladače pružinového reverbu, jehož tank je umístěn na spodní desce boxu. Kromě vstupního nástrojového konektoru, síťového spínače a velké aktivační kontrolky zde najdeme i tlačítko Fat boost (funkce je aktivovatelná i footswitchem), které zvuk ještě více nakopne a přidá mu sustain.

Návrháři Custom Shopu si s designem tohoto originálního "whiskey" modelu skutečně vyhráli, o čemž svědčí nejen uměle zašlé mosazné šrouby držící zadní desku boxu, šasi zesilovače a boční kovové obruče nebo ucho z pravé kůže, ale i různé detaily jako je například logo značky vypálené přímo do dřeva.

Limitovaná edice komba Fender "80 Proof" Blues Junior je na rozdíl od své předlohy Blues Jr. III (viz. videa) vybaveno 12-ti palcovým reproduktorem Jensen P12Q s impedancí 8 Ohmů, jenž zvukové vlastnosti "bourbonovky" posunuje zase o krůček výše. Speciální série má čítat pouhých 100 exemplářů, oficiální cenu připravované novinky výrobce zatím neoznámil.

Tagy: