Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.07.2017 - 00:01

Kombo Fender Bassbreaker 15 LTweed

Na český trh dorazila limitka kytarového celolampového komba Fender Bassbreaker 15 LTweed, u kterého původní šedočerný potah této série nahradil retro fenderovský design se žlutým lakovaným tweedem, ochrannou síťkou v barvě oxblood použitou i u dvou oválných otvorů zadní strany skříně, a stylovými potenciometry s hlavičkami ve stylu "chicken heads".

Zesilovač s koncovým stupněm zapojeným ve třídě Class A/B poskytuje díky dvojici elektronek EL84 výkon 15 W a preampová sekce využívá lampy 12AX7. Jednokanálový aparát nabízí kromě ovladače gainu a třípásmových korekcí také třípolohový rotační přepínač Structure s režimy Low, Mid, High ovlivňující charakter zkreslení.

Tlačítko Bright dodává zvuku vyšší středy a jasnější témbr, celková hlasitost je nastavována potenciometrem Master a nechybí kvalitní reverb. Vedle klasického páčkového spínače Power najdeme switch Mute odpojující signál od koncového stupně, což oceníte např. při domácím nahrávání.

Kombo je vybaveno sendem/returnem sériové efektové smyčky, symetrickým XLR Direct Outem s možností zařazení speaker emulatoru a odpojením uzemnění, posuvným přepínačem impedancí 4/8/16 ohmů a dvojicí paralelních jackových výstupů (Main/Extension) pro externí boxy. V případě zapojení kabinetu do zdířky Main se automaticky vyřadí interní reproduktor.

Kombo Fender Bassbreaker 15 LTweed představuje společně s ostatními modely řady Bassbreaker další generaci zesilovačů, u kterých se ze zvukového pohledu setkává historie se současností, což znamená, že tyto aparáty jsou schopny nabídnout jak tradiční čistý sound Fenderů z šedesátých let tak i modernější zvuk s výraznějším zkreslením. Limitovaná série této "patnáctky" vyjde v českých obchodech na cca 21 800 Kč.

Tagy Fender Fender Bassbreaker 15 LTweed
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist