Kombo Fender Blues Deluxe Reissue Black Western

Do limitované edice zesilovačů řady FSR (Fender Special Run) zařadila firma Fender exkluzivní verzi celolampového komba Blues Deluxe Reissue Black Western LTD s černošedou luxusní koženkou s plastickým vzorem, jejíž obdobu můžeme najít také např. na některých butikových aparátech z dílny Reinholda Bognera.

Kromě nového elegantního designu se kombo dočkalo také upgradu v podobě 12 palcového reproduktoru Rola Celestion G12-65 Heritage Series, jenž nahradil původní repro Eminence, jímž je osazována standardní řada Blues Deluxe. G12-65 s výkonem 65 W a frekvenčním rozsahem 80 Hz až 5 kHz je postaven na klasické technologii z konce 70. let, ale využívá moderní materiály a vylepšenou konstrukci dodávající zvuku rychlou odezvu, pevné basy a hřejivé středy.

Dvoukanálový předzesilovač je osazen trojicí lamp 12AX7 a oba kanály (Normal/Drive) disponují společnými třípásmovými korekcemi a pružinovým reverbem. Koncový stupeň s masterem, presencí, solid-state usměrňovačem (rectifier) disponuje dvojicí elektronek 6L6 z produkce Groove Tubes poskytujících maximální výkon 40 W.

Bytelná skříň o rozměrech 47.6 x 59.7 x 26.7 cm je vyrobena z kombinace březové a javorové sedmivrstvé překližky o síle 19 mm a konektivita sestává ze sendu/returnu sériové efektové smyčky, vstupu footswitche a dvojice paralelně zapojených reproduktorových výstupů (Internal/External).

Fender Blues Deluxe Reissue Black Western potěší především hráče, jejichž zvukové priority se pohybují od nosného a krystalicky čistého soundu, typického pro aparáty této tradiční značky, po decentní crunch. Nicméně vstupní obvod preampu je optimalizován pro použití s předřazenými efekty, takže se zapojeným boosterem nebo overdrivem dostanete z komba i mnohem saturovanější tón. Model je vyráběn v limitované sérii čítající 200 kusů a jeho cena se na českém trhu pohybuje okolo 27 200 Kč.