Kombo Fender Bordeaux Reserve Blues Junior III

Exkluzivní řada produktů Fenderu zařazená do limitované edice FSR (Factory Special Run) se rozrůstá o další model v podobě celolampového komba Fender Bordeaux Reserve Blues Junior III. Kabinet tohoto modelu je potažen koženkou v odstínu slonové kosti, bočnice skeletu mají temně červené provedení Wine Red a ochranná síťka je v pískově žluté barvě, což společně tvoří překvapivě elegantní a nadčasovou kombinaci.

Jednokanálový předzesilovač s možností využití čistého i polozkresleného zvuku je osazen lampami 12AX7, oproti původním Juniorům využívá modifikovaného okruhu s tlačítkem Fat, které posílením středových frekvencí celkově zhutní tón a kromě ovladačů Volume, Master a třípásmových korekcí zde najdeme také potenciometr pružinového reverbu.

Funkci Fat lze aktivovat také externím footswitchem, dvojice koncových elektronek EL84 poskytující výkon 15W je proti nechtěným otřesům zabezpečena absorbery a reproduktor Lightning Bolt z produkce firmy Eminence, kterým jsou vybaveny standardní série, byl nahrazen 12 palcovým měničem Jensen P12Q s Alnico magnetem.

Fendery Junior třetí generace se mohou pochlubit velmi muzikálním a plným, tónem s krystalickými výškami a při vyšších hodnotách Volume a Masteru přechází zvuk do příjemného crunche s citlivou dynamickou odezvou a masivními, nosnými středy.

Kombo Fender Blues Junior III v provedení Bordeaux Reserve nahrazuje v portfoliu značky speciální a v současné době už nevyráběnou edici Sandy Blonde (viz video), takže pokud máte rádi sound těchto aparátů a chcete něco designově odlišného tak limitovaná série Bordeaux Reserve by mohla splnit vaše nároky. Limitovaná série je už dostupná v českých obchodech za cenu okolo 21 000 Kč.