Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.02.2015 - 00:01

Kombo Fender podle receptury Michaela Landaua

Uznávaný kytarista, skladatel a vyhledáváný studiový muzikant a sideman Michael Landau se spojil s vývojáři Fenderu a výsledkem spolupráce je jeho nový signovaný aparát v podobě lampového komba s označením Fender Hot Rod DeVille ML 212.

Novinka je postavena na základech tříkanálového sériového modelu Hot Rod DeVille III osazeného dvojicí výkonových elektronek 6L6 Groove Tubes dávající aparátu výkon 60 wattů a třemi předzesilovacími lampami 12AX7.

Na rozdíl od této verze má model ML 212 modifikovanou preampovou sekci upravenou na čistý dvoukanál s rozdílnými vstupy, mid boostem, dvěma hlasitostmi, gain switchem a kromě dalších vychytávek došlo i ke změně reproduktorů - místo původních Celestionů G12P-80 je kombo vybaveno dvojicí nových Celestionů V-Type.

Veškeré ovládací prvky a většinu konektorů najdeme na horním panelu - zleva je to dvojice nástrojových vstupů (č.2 s citlivostí -6dB), tlačítko bright (posílení vyšších středů), hlasitosti Volume 1 a 2, mezi nimi spínač boost pro navýšení zkreslení, třípásmové společné korekce, přepínání hlasitosti a ovladače reverbu a presencí.

Dále je zde send a return efektové smyčky, vstup pro footswitch, kterým volíme funkce Boost a Volume, aktivační dioda a spínače Standby a Power. Vnitřní část zadního panelu je vyhrazen pouze síťovému kabelu a dvěma paralelním výstupům pro reproduktory (2/4 ohmy - vnitřní repro 2x12). Cena Fenderu Hot Rod DeVille ML 212 by se měla pohybovat okolo 1000 Euro.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist