Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.08.2019 - 00:01

Kombo Hughes & Kettner Black Spirit 200 a box TS 112 Pro

Po zesilovači Black Spirit přichází německý Hughes & Kettner s alternativou v podobě 1x12 komba Black Spirit 200, které se v dané kategorii aparátů osazených jedním reproduktorem může podle slov výrobce pochlubit nadstandardně masivním zvukem s bezkonkurenční projekcí. K popisovaným vlastnostem přispěla kromě koncového stupně s výkonem 200 W bytelná konstrukce skříně s bassreflexem typu Thiele a identické porty najdeme také u nového externího 1x12 kabinetu H&K TS 112 Pro.

Kombo osazené špičkovým reproduktorem Celestion G12H-75 Creamback využívá patentovanou firemní technologii STG (Spirit Tone Generator) s analogovou platformou a digitální editací, ovládání je částečně převzato z řady TubeMeister, součástí výbavy je i rozhraní Bluetooth a do paměti lze uložit 128 presetů.

Čtyřkanálový předzesilovač s režimy Clean, Crunch, Lead, Ultra disponuje hlasitostí, gainem, klasickými třípásmovými korekcemi a boostem, ke koncové sekci s masterem jsou přiřazeny potenciometry presence pro vyšší středy a resonance ovlivňující výraznost nízkých pásem. Efektová jednotka obsahuje reverb, delay, chorus, phaser, flanger, tremolo, nechybí inteligentní noise gate a výkonová jednotka s přepínatelnými mody 200/20/2 W nabízí funkci Sagging (obdoba Variacu).

Integrován je známý speaker emulator Red Box s 8 typy simulací boxů, vedle zmíněného Bluetooth jsou zde zdířky MIDI In/Out, minijackový Aux In, zdířka kombinující sluchátkový a linkový výstup, send/return sériové efektové smyčky a na hlavní výstupy s impedancí 8 až 16 ohmů je napojen přepínač pro volbu kytarového nebo fullrange kabinetu.

Externí box TS 112 Pro o rozměrech 540 x 372 x 490 mm a hmotnosti 13.3 kg je vyroben z březové překližky a průraznosti tónu napomáhá uzavřená konstrukce s lepenou zadní deskou a čelním bassreflexem Thiele. Stejně jako u komba byl použit dvanáctipalcový reproduktor Celestion G12H-75 Creamback (75 W, 16 Ohm), připojení obstarávají dva paralelně zapojené jackové konektory a horní zapuštěné madlo nepřekáží při kompletaci s dalšími komponenty řetězce.

Oficiální cena zvukově univerzálního komba Hughes & Kettner Black Spirit 200, které značka inzeruje se sloganem „One-hand wall of sound“, byla v případě českého trhu nastavena pod hranicí 30 500 Kč, 1x12 kabinet Hughes & Kettner TS 112 Pro vyjde na cca 12 800 Kč.

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner Black Spirit 200 Hughes & Kettner TS 112 Pro
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY