Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 08.06.2017 - 00:01

Kombo Roland Blues Cube Hot 'British EL84 Modified'

Firma Roland přidává do populární série aparátů Cube nový model komba Blues Cube Hot 'British EL84 Modified', který jak je patrno z názvu emuluje zvuk legendárních zesilovačů Vox AC 30 s koncovým stupněm zapojeným ve třídě Class A a osazeným elektronkami EL84. Kombo o výkonu 30 W je osazeno jedním dvanáctipalcovým reproduktorem V-12 80 Custom Tuned.

Kombo nabízí díky patentované technologii Tube Logic, emulující interakce mezi preampem a koncovou jednotkou elektronkových modelů, v této kategorii zesilovačů nadstandardně dynamický a přirozený zvuk od čistého a průrazného soundu až po typický voxovský crunch s masivními středy a to včetně citlivé dynamické odezvy a příjemné komprese, kterou produkuje vytavený lampový aparát.

Jednokanálový předzesilovač se vstupním obvodem optimalizovaným pro použití s předřazenými krabičkami je ovládán potenciometrem gainu, třípásmovými korekcemi a dvojicí tlačítek Boost a Tone - první z nich navyšuje míru zkreslení a zhutňuje tón a po stisknutí druhého tlačítka se zvýrazní vyšší frekvence.

Za preampem je umístěn reverb, celkovou hlasitost volíme ovladačem Master a čtyřpolohový rotační přepínač umožňuje nastavit výkon koncové jednotky na 0.5, 5, 15 nebo 30 W, což uvítáte při domácím cvičení nebo nahrávání. Konektivita sestává z výstupu pro sluchátka, jackového Line Outu, vstupu footswitche přepínajícího funkce Boost a Tone a nahrávacího USB konektoru.

Kombo Roland Blues Cube Hot 'British EL84 Modified', určené všem zastáncům tradičního zvuku ikonických aparátů Vox AC30, by mělo být v evropských obchodech dostupné v druhé polovině července za cenu pohybující se pod hranicí 550 eur.

Tagy ROLAND Cube-80GX Roland Blues Cube Hot 'British EL84 Modified' Roland
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY