Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.01.2017 - 00:01

Komfortní klasika D’Angelico Premier SD

Newyorská firma D’Angelico se proslavila především výrobou mimořádně kvalitních semi-akustických kytar, které si získaly renomé hlavně mezi jazzovými a bluesovými hráči. Značka má v portfoliu ale i nástroje s plným tělem a do tohoto segmentu se řadí také nový model z finančně dostupné série Premier. Nástroj s označením D’Angelico Premier SD je modernizovanou verzí předchozí edice EX-SD vycházející koncepčně z klasického Gibsonu Les Paul.

Základ korpusu tvoří exotické houževnaté dřevo Nyato, rostoucí v deštných pralesích jihovýchodní Asie, jež svou strukturou i barvou připomíná třešeň a zvukově se blíží mahagonu. Horní bombírovaná deska je z laminovaného afrického mahagonu, což společně s Nyatem dodává kytaře masivní, plné středy a příjemné výšky bez zbytečné ostrosti.

Spodní roh těla je vykrojen o trochu více než je tomu u předlohy a na pro D’Angelico typicky tvarově řešené a vizuálně výrazné hlavici je nalepena ebenová dýha. Zadní strana poměrně lehkého korpusu má podobně jako např. Stratocaster vyfrézovánu horní část pro pohodlnější posazení nástroje na těle hráče. Z Nyata je vyroben také lepený krk s příjemným profilem Slim C nesoucí palisandrový hmatník s 22 pražci Medium Jumbo a obdélníkovými perleťovými značkami ve stylu Les Paul Custom.

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů D’Angelico v chromovaných pouzdrech ovládaných třípolohovým přepínačem a samostatnými potenciometry hlasitostí a tónových clon. Kytara je osazena struníkem stopbar v kombinaci s pevnou kobylkou typu tune-o-matic a luxusními ladicími strojky Rotomatic Stairstep.

D’Angelico Premier SD bude nabízen v černé a bílé verzi nebo v transparentním tmavomodrém laku a na pultech evropských obchodů by se měl představit na přelomu ledna a února. Cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 700 dolarů včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy D’Angelico D’Angelico Premier SD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY