Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 29.06.2017 - 00:01

Komplexní nahrávací systém Soundcraft Ui24R

Firma Soundcraft představila novou generaci komplexního digitálního nahrávacího a mixážního systému Ui24R, jehož ovládání je směrováno pomocí bezdrátové dvoupásmové technologie Wi-Fi do vlastního tabletu, počítače nebo telefonu. Jednotky uložené v 4U rackovém šasi nabízí kromě špičkového audio rozhraní s celkem 24 kanály také efekty studiové kvality z produkce značek Lexicon, dbx a DigiTech.

Skutečně nadstandardní možnosti ovládání zahrnují obslužnost z až externích 10 jednotek (Ethernet, Wi-Fi) pracujících na platformách Mac, Windows, iOS, Android a dokonce i Linux, takže například monitoring si tak bude moci na pódiu rychle a pohodlně nastavit každý hráč kapely podle svých preferencí.

Dvacítka špičkových mikrofonních předzesilovačů legendární firmy Studer disponuje 10 XLR a stejným počtem kombinovaných jack/XLR vstupů doplněných dvěma jackovými linkovými vstupy a stereo playbackem přes USB rozhraní.

Kromě přední antény najdeme další anténu ukrytou na pravém boku skříně kde najdeme i vstup pro footswitch, dvě zdířky Ethernetu, 2 x USB, HDMI a reset tlačítko. Vývojáři Soundcraftu tak ponechali zadní stranu šasi zcela volnou a umístili na ni pouze dva pryžové pásy, díky nimž lze rack položit hlavním panelem vzhůru.

Efektová sekce obsahuje algoritmy reverbů, chorusů a delayů značky Lexicon, společnost dbx dodala osvědčený kompresor, pokročilé funkce dynamického processingu a eliminátor zpětné vazby AFS2 zařazené na všechny monitorové výstupy. Sesterský DigiTech je zde zastoupen řadou efektů a nechybí ani simulace různých zesilovačů. Kromě toho je u každého vstupu k výběru čtyřpásmový parametrický a jednatřicetipásmový grafický ekvalizer plus de-esser, noise gate nebo filtrace.

Nový Soundcraft Ui24R spojující funkce multitrack recorderu, mixážního pultu a efektové jednotky by se měl na českém trhu objevit už v nejbližších dnech a cena tohoto flexibilního all-in-one systému se bude pravděpodobně pohybovat pod hranicí 30 000 Kč.

Tagy Soundcraft Soundcraft Ui24R
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY