Koncert kytarových velikánů jako dárek k patnáctinám

Hodnotit umění lze většinou jen subjektivně. Právě proto je nutné při definování „kytarových velikánů“ dbát na žánrovou rozmanitost a generační pestrost. Jedině tak lze divákům, fanoušků i všem hudebním nadšencům naservírovat kytarové umění v jeho maximální šíři. A přesně takový bude koncert k patnáctým narozeninám Kytary.cz v pátek 18. září v Divadle Archa.

Jedním z tradičních přístupů ke kytaře je hra na akustickou kytaru. Své umění přijedou předvést americký kytarista s harlemskými kořeny Adam Rafferty a australský virtuóz Michael Fix. Tito světově uznávaní hudebníci standardně hrají na akcích nejprestižnějšího charakteru a vyprodávají koncertní sály po celém světě.

A domácí scéna? Když se řekne „kytaroví velikáni“, asi se shodneme, že tuto auru mají na české hudební scéně jednoznačně pánové Michal Pavlíček a Radim Hladík. Ti rozhodně na takovém koncertu nesmí chybět: a rovnou společně na pódiu v unikátním setu.

Společně s nimi vystoupí několik speciálních hostů, které lze právem považovat za špičky mladší generace elektrické kytary. Na jednom pódiu uvidíte Blue Effect, Hentai Corporation a Michal Pavlíček Trio, na poněkud odlišnou strunu zase udeří bratislavská Katarzia.


Více informací najdete na oficiálním webu události.