Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.05.2017 - 00:01

Kondenzátorový mikrofon Audio-Technica AT5047

Na akci Prolight + Sound konané v rámci letošního veletrhu Musikmesse byl ve vystavovacích prostorách firmy Audio-Technica představen nový typ kondenzátorového mikrofonu s označením AT5047 osazený identickými verzemi kapslí jako v případě unikátního modelu AT5040 a vývojáři firmy zabudovali do těla mikrofonu i výstupní transformátor.

AT5047 s kardioidní charakteristikou disponuje ojedinělým designem kapsle skládající se ze 4 modulů neobvykle obdélníkového tvaru a díky rozdílným hodnotám napětí na povrchu membrán o síle 2 mikronů bylo podle slov výrobce dosaženo velmi přirozeného a frekvenčně vyváženého zvuku s extrémně nízkou úrovní šumu.

Kapsle s interním odpružením vložky mají společně poměrně velkou plochu pozitivně ovlivňující nízká pásma plus dynamiku, ale jednotlivé moduly jsou stále dostatečně kompaktní, aby mohly adekvátně reagovat na rychlé změny signálu a navíc jsou vzhledem k jejich těsné blízkosti eliminovány časové posuny.

Oproti předchozí variantě AT5040, která byla v některých situacích citlivá na zařazení určitých typů preampů do nahrávacího řetězce, což technici AT vyřešili integrací transformátoru koncového stupně, jenž má výrazný vliv i na zvuk mikrofonu, má novinka saturovanější a hřejivý témbr s precizně vykreslenými detaily.

Ručně sestavovaný model s korpusem z bronzu a hliníku cílí svými kvalitami i celkovým zpracováním především na profesionální uživatele a velká nahrávací studia, čemuž odpovídá také cena této vlajkové lodi, která by se podle neoficiálních informací měla pohybovat okolo 4 000 eur včetně speciálního kufříku a ochranného držáku AT8480 chránícího mikrofon před okolními vibracemi.

Tagy mikrofon Audio-Technika Audio-Technica AT5047
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY