Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.11.2018 - 23:01

Korg Rimpitch C2: tuner pro akustické kytary

Po inovovaném modelu klipové ladišky Pitchclip 2 přichází japonský Korg s druhou generací populárního tuneru Rimpitch C2, jenž je určen pro ladění akustických kytar nebo baskytar. Novinka se opět uchycuje pomocí pryžových kolejnic na hranu ozvučnicového otvoru nástroje. Na rozdíl od klipovky si tak můžete Rimpitch bez problémů ponechat na kytaře i při přenosu v měkkém pouzdře.

Rimpitch s plně chromatickým režimem umožňujícím alternativní ladění je vybaven piezo snímači s rychlou a přesnou detekcí signálu, nízký profil těla zbytečně nevystupuje nad úroveň korpusu a nebrání pravé ruce ve hře, ať už používáte prsty nebo trsátko a zvýšen byl jas LED displeje sestaveného ze 13 segmentů

Citlivost ladění se pohybuje v rozmezí +- 1 cent, rozsah činí E2 (82.41 Hz) až E7 (2637.02 Hz) a nechybí kalibrace referenčního tónu (A = 438 - 445 Hz) nastavitelný po 1 Hz krocích. Zakřivený tvar ladičky je uzpůsoben pro použití s nástroji, jejichž ozvučnice má průměr cca 10 cm +- 3 mm

Chromatický tuner Korg Rimpitch C2 s rozměry 79 x 32 x 17 mm a hmotností pouhých 13 g je napájen pomocí knoflíkové 3V lithiové baterie CR1620, která vydrží dodávat dostatek energie po nepřetržitou dobu 4 hodin. Automatická funkce power-off deaktivuje obvod po cca 3 minutách od chvíle, kdy není zaznamenán žádný signál z nástroje. Novinka se na trhu představí zřejmě koncem října za cenu cca 30 dolarů.

Tagy korg Korg Rimpitch C2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY