Krabičkový mini-synth Digitech Dirty Robot

Nejnovějším přírůstkem v nabídkovém portfoliu Digitechu je unikátní syntezátorový emulátor Dirty Robot v kompaktním krabičkovém balení, určený pro kytaru a baskytaru. Sofistikovanější nástupce populárního Synth Wahu navíc disponuje modulací, dvěma režimy syntézy, možností zapojení v tzv. true stereo modu a vibratem s funkcí momentary.

Ovládání sestává z celkem sedmi potenciometrů (jeden klasický a tři duální) - Drift je určen pro plynulý pohyb mezi trojicí vln s charaktery Sub, Octave a Square, knoflíkem Sens/Time nastavujeme citlivost odezvy a její délku, potenciometr Start/Stop slouží k nastavení frekvenčního rozmezí vlny a ovladačem Mix/Mod určujeme výraznost efektu vůči průchozímu signálu a zařazujeme do zvuku chorus.

Dvoupolohovým páčkovým přepínačem volíme mezi klasickou obálkovou filtrací V1 a vokálním modem V2. Multifunkční nášlapný footswitch s tichým chodem aktivuje efekt (režim true bypass) a při delším stlačení funguje také jako momentary spínač, který zapíná vibrato a v podstatě tak kopíruje funkci modulačního klávesového kolečka.

Krabička je osazena čtyřmi vstupními a výstupními jackovými zdířkami (2xIn, 2xOut) umožňujícími využití true stereo zapojení a na čelní straně je umístěn napájecí konektor pro 9V adapter. Vzhledem k vyššímu odběru (cca 75 mA a více) není možno efekt napájet baterií.

Krabičkový mini-synth Digitech Dirty Robot je velmi kvalitní a věrnou emulací starších analogových syntezátorů s muzikálním, plným a hřejivým soundem a díky bohatému ovládání nabízí širokou paletu zvuků od jemných vln, přes vocoder, talk box až k extrémnějším rejstříkům s přidanou modulací.

Novinka dorazí na trh pravděpodobně v červnu, oficiální cena pro USA byla nastavena na 188 dolarů a v balení kromě samotného efektu najdete i samolepící suchý zip pro uchycení do pedalboardu a praktický StompLock, který chrání potenciometry před nechtěnou změnou nastavení.

Tagy: