Kytarové repro Jensen Raptor 100

Původně chicagská společnost Jensen, jejíž reproduktory používaly ve svých vintage aparátech značky Fender, Magnatone, Ampeg, Gibson nebo Silvertone, rozšíří nabídku kytarových měničů řady Jets Series o univerzální model dvanáctipalcového repra Raptor JC12-100RP poskytujícího výkon 100 W.

Podle slov v současnosti už italského výrobce disponuje Raptor 100 příjemnými výškami, muzikálními středy, masivními basy a výbornou artikulací v oblasti vyšších středů, dodávajících kytarovému tónu potřebnou čitelnost a průraznost v celkovém soundu kapely.

Reproduktor se může pochlubit nadstandardní flexibilitou zajišťující jeho bezproblémové využití s čistým i zkresleným zvukem a to v mnoha žánrech od blues, přes jazz, fusion až po různé odnože rocku. Novinka je frekvenčně uzpůsobena pro osazení v různých typech kabinetu (open-back, closed-back, bassreflex) a díky poměrně vysoké citlivosti 99.4 dB (varianta 8 Ohm) může být ideální volbou také pro méně výkonné zesilovače.

Klasická konstrukce koše s hlavní papírovou membránou a látkovým vrchlíkem, který zamezuje vzniku nežádoucích a pro lidské ucho nepříjemných interferencí ve vysokých pásmech, je doplněna keramickým magnetem a dvoupalcovou cívkou. Hmotnost se pohybuje okolo 4.5 kg.

Kytarové reproduktory Jensen Raptor 100 budou dodávány v osmi nebo šestnáctiohmové verzi (rezonanční frekvence 77/76.5 Hz) a v evropské distribuci se objeví pravděpodobně koncem května za cenu nastavenou lehce nad hranicí 100 dolarů.