Kytary Chapman ze sérií ML a Ghost Fret

Britská značka Chapman Guitars, jejímž zakladatelem je kytarista a známý youtuber Rob Chapman, oznámila výrobu trojice nových modelů kytar s označením ML1 Pro Traditional, ML2 Pro Modern a Ghost Fret Standard. Novinky s ergonomickým designem, včetně spoje krku umožňujícího pohodlnou hru i v nejvyšších polohách hmatníku, jsou osazeny kvalitními komponenty a v nabídce se objeví povrchové úpravy s luxusně působícími transparentními laky.

ML1 Pro Traditional vycházející tvarově ze Stratocasteru má korpus z bahenního jasanu s bombírovanou horní deskou, šroubovaný javorový krk s mělkým C-profilem a hmatníkem ze stejného materiálu osazeným 22 pražci. Trojice single coilů Venus Witch (Alnico 5) doplňuje celková hlasitost s tónovou clonou a pětipolohový switch. Nástroj by měl být k dispozici v úpravách White Dove a Natural.

ML2 Pro Modern je modifikovanou variací na Les Paul, čemuž odpovídá i mahagonová základna korpusu s javorovým topem. Průchozí javorový krk nese hmatník z indického ebenu s 24 jumbo pražci. Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů Chapman Stentorian s rozepínatelnými cívkami, ovládanými třípolohovým přepínačem, samostatnými potenciometry hlasitosti a společnou tónovou clonou s funkcí push-pull. Tento model bude nabízen v barvách Satin Dusk, Satin Fireburst.

Ghost Fret Standard svým designem mahagonového těla s javorovým topem jasně odkazuje na Explorer, na průchozím javorovém krku je nalepen ebenový hmatník s 22 pražci a z ebenového plátu je i polep reverzní hlavice se strojky Chapman Classic 18:1. Kytara s menzurou 624 mm využívá dva firemní humbuckery Primordial Zero (magnety Alnico 5) s ovladači level, tone (push/pull) a třípolohovým switchem. GHF má být dostupný v provedeních Black Blood a Lunar.

Finančně vstřícný Ghost Fret Standard (cca 13 200 Kč) je dodáván s polstrovaným obalem, zatímco cenově náročnější modely ML1 Pro Traditional (cca 26 200 Kč) a ML2 Pro Modern (cca 32 000 Kč), osazené pražci z nerezavějící oceli, svítícími polohovými značkami na horní hraně hmatníku a uzamykatelnými ladicími strojky Hipshot Grip-Lock s převodem 18:1, dorazí v pevných pouzdrech, kde najdete i utěrku a popruhové zámky Chapman Strap Locks.