Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.01.2019 - 00:01

Kytary Ibanez z metalové série Axion Label

Na začátek roku připravil Ibanez premiéru nové edice kytar řady Axion Label, určené především pro hráče razantnějších stylů. V nabídce se objeví celkem 9 modelů vycházejících ze známých sérií RGA, RGD a S, osazených kvalitními snímači značek Fishman, Bare Knuckle a DiMarzio.

Všechny nástroje z této edice jsou vybaveny krky s rychlým profilem Nitro Wizard, lepenými z pěti plátů dřeva panga panga a ořechu, hmatníky z ebenu macassar mají plochý radius 400 mm a kulaté polohové značky jsou kromě oktávy umístěny na krajích hmatníku.

Sérii Axion Label 2019 tvoří následující modely:

RGA60AL - jasanový korpus, uzamykatelné vibrato Edge-Zero II, 2 x humbucker Bare Knuckle Aftermath, barva Antique Brown Stained Low Gloss.

RGA61AL - tělo ze dřeva nyatoh se zvukovými vlastnostmi mahagonu, javorový top s plamínkovou kresbou, 2 x humbucker Bare Knuckle Aftermath, pevná kobylka Gibraltar Standard II, barva Indigo Aurora Burst Flat.

RGA71AL - sedmistrunná varianta předcházející verze s identickými specifikacemi.

RGD61ALMS - tělo ze dřeva nyatoh, javorový top s plamínkovou kresbou, 2 x aktivní humbucker Fishman Fluence Modern s keramickými magnety, duální menzura s kompenzovanými pražci, kobylka Mono-Rail, hlavice ve stylu 3+3, barva Cerulean Blue Burst Low Gloss.

RGD61AL - jasanový korpus + javorový top s plamínkovou kresbou, na výběr má být i hmatník z očkového javoru, 2 x humbucker DiMarzio Fusion Edge, pevná kobylka Gibraltar Standard II, barva Stained Sapphire Blue Burst.

RGD71AL - sedmistrunná varianta předcházející verze v barvě Antique Brown Stained Burst.

RGD71ALMS - sedmistrunný model s hlavicí 4+3, tělo ze dřeva nyatoh, duální menzura s kompenzovanými pražci, 2 x aktivní humbucker Fishman Fluence Modern s keramickými magnety, kobylka Mono-Rail, barva Black Aurora Burst Matte.

S61AL - zástupce řady Saber se ztenčeným korpusem ze dřeva nyatoh, javorový top s plamínkovou kresbou, reverzní hlavice, 2 x aktivní humbucker Fishman Fluence Modern s keramickými magnety, pevná kobylka Gibraltar Standard II, barva Black Mirage Gradation Low Gloss.

S71AL - sedmistrunná varianta předcházející verze s identickými specifikacemi.

Nástroje budou dodávány s popruhovými zámky Schaller S-Lock, modely s pevnou kobylkou jsou vybaveny zamykatelnými ladicími strojky Gotoh MG-T, samozřejmostí je rozepínání cívek humbuckerů a pražce prošly kryogenickou úpravou Sub Zero. Oficiální ceny výrobce prozatím neupřesnil.

Tagy Ibanez Ibanez Axion Label
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY