Lampová komba Supro 1605R Reverb a 1606 Super

Po premiérovém představení na letním hudebním veletrhu NAMM míří do distribuce dvojice nových celolampových komb Supro 1605R Reverb a 1606 Super. Oba kompaktní modely o rozměrech 40 x 19 x 30 cm disponují výkonem 5 W, výkonový stupeň je zapojen ve třídě Class A a přenos zvuku má na starost osmipalcový měnič Supro SS8.

Reproduktor, na jehož vývoji se podíleli vývojáři Supra, firma Eminence a tým univerzity Iowa State, je replikou původního repra Jensen, kterým značka osazovala své aparáty před více než půlstoletím. Pro maximální zachování zvukových vlastností prošel originální měnič laserovým scanem a podle výsledných dat byl navržen současný model.

Skutečně minimalisticky vybavené kombo 1606 Super, určené především lampovým puristům a fajnšmekrům je reissue verzí vintage aparátu ze začátku šedesátých let, čemuž odpovídá i absence pásmových korekcí, takže signál v preampu využívajícím jednu elektronku JJ 12AX7 není nijak ovlivňován dalšími obvody.

Na hlavním panelu tak najdeme kromě spínačů Power a Standby, indikační diody a nástrojových vstupů Hi/Lo pouze potenciometr celkové hlasitosti, který má samozřejmě vliv i na míru zkreslení. Koncový zesilovač s lampou JJ 6V6 a možností připojit externí kabinet o impedanci 8 Ohm je postaven na dnes už raritním obvodu, který značka používala u svých aparátů z poválečné produkce.

Preampový obvod komba Supro 1605R Reverb je postaven na dvou lampách JJ 12AX7 a jeho ovládání sestává z potenciometru gainu a dvoupásmových korekcí. Integrovaný pružinový reverb ošetřený elektronkou JJ 12AT7 je vypínatelný pomocí footswitche a hlasitost koncové sekce s lampou JJ 6V6 volíme potenciometrem Master.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro výstupy (4 a 8 Ohm) externích boxů, vstup do power ampu a trochu netradičně řešené preampové výstupy, jenž jsou optimalizovány pro využití s jiným aparátem nebo připojení k nahrávacímu zařízení. Trojice konektorů má následující funkce: Dry Out - signál bez reverbu, Reverb Out - 100% reverb a Mix Out s vlastním potenciometrem spojuje obě větve.
Mix Out Level

Butiková celolampová komba Supro 1605R Reverb a 1606 Super v tradičním modrém tolexu Blue Rhino Hide by se v těchto dnech už měla začít objevovat v nabídce evropských obchodů. Oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na 700 dolarů za model 1606 Super a cca 1 000 dolarů v případě verze 1605R Reverb.