Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Pá, 13.09.2019 - 00:01

Limitovaná edice Gibson Chris Cornell Tribute ES-335

V roce 2013 vyrobil Gibson dvě signované verze kytar řady ES-335 Artist také pro bývalého frontmana kapel Soundgarden nebo Audioslave Chrise Cornella (20. 7. 1964 – 18. 5. 2017). Letos se značka k jednomu z těchto pololubových speciálů, které dnes seženete už pouze z druhé ruky, vrací „vzpomínkovým“ modelem Chris Cornell Tribute ES-335.

Stěny dutého korpusu jsou vyrobeny ze tří vrstev tvořených dvěma pláty javoru a vnitřní topolovou vrstvou, tělo zpevňuje centrální javorový blok a pro žebrování byl vybrán smrk. Lepený mahagonový krk s kulatějším profilem Rounded-C nese hmatník z výběrového tmavého palisandru o radisu 12 palců s 22 pražci medium jumbo (18% nikl/stříbro) a nultým pražcem z pravé kosti o šířce 42.8 mm.

Délka menzury činí klasických 24.75 palců a na hlavici najdeme kromě loga značky také Cornellův podpis v podobě intarzie z pravé perleti. Niklovaný hardware sestává z pevné kobylky typu tune-o-matic doplněné vintage vibratem Bigsby B-7 Vibrola a celokovových ladicích strojků Grover Rotomatics.

Nástroj využívá dvojici humbuckerů Aged Lollartron z produkce americké firmy Lollar Pickups. Snímače (odpor: krk – 4.4 kOhm, kobylka – 5.3 kOhm) s patinovanými kryty cívek zvukově vycházejí z modelů FilterTron použitých v 60. letech u kytar Gretsch Country Gentleman, ale na rozdíl od minihumbuckerové předlohy mají standardní rozměry.

Ovládání tvoří samostatné potenciometry hlasitosti s odporem 500 kOhm a průhlednými čepičkami Top Hat CNN (Clear No Number), tónové clony s kondenzátory Orange Drops a třípolohový páčkový přepínač. Gibson Chris Cornell Tribute ES-335 v limitované sérii čítající 250 kusů bude nabízen v decentním zeleném odstínu Olive Drab Satin potaženém nitro lakem. V ceně cca 4 000 dolarů je zahrnuto luxusní pevné pouzdro, certifikace, kytarová kosmetika atd.

Tagy Gibson Chris Cornell Gibson Chris Cornell Tribute ES-335
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY