Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.04.2017 - 00:01

Limitované edice Korgů Kronos, Krome a MS-20 Mini

Na letošní rok si Korg pro fanoušky značky připravil mimo jiné i limitované edice synthů, jenž v současnosti patří k páteřním modelům tohoto japonského výrobce. Korg Kronos-88 ve verzi GD bude dostupný ve speciálním zlatém odstínu s dřevěnými bočnicemi v provedení sunburst, populární workstationy Krome PT-61, 73 a 88 dostaly exkluzivní platinovou úpravu a reinkarnovaný monofonní syntezátor MS-20 Mini je nabízen i v sérii WM s bílým panelem.

Korg Kronos-88 s precizní klaviaturou RH3 Weighted Hammer Action představuje další generaci profesionálních syntezátorů/workstationů s devítkou nezávislých enginů s téměř bezbřehými možnostmi generování zvuků. Zcela přepracován byl engine SGX-2 Grand Piano, vycházející z typu SGX-1 s vylepšeným processingem, funkcí Sympathetic String Resonance a nový Berlin Grand pianem věrně emulujícím sonorní zvuk koncertního křídla.

Centrální osmipalcový dotykový displej SVGA TouchView nabízí organizační tlačítka, funkci Touch&Drag, Search pro rychlé vyhledávání zvuků, různé grafické nadstavby jako např. přepojování virtuálních kabelů u modulárních jednotek nebo např. mod textového editoru. Kromě omnožství efektů zde najdeme i režim Karma, jenž v interakci se zahranými notami automaticky generuje přiřazené efekty. Nechybí Open Sampling System pro samplování externí audio stopy 16 stopý sekvencer, rekording, automatický Drum Tracks atd.

Workstationy Krome PT-61, 73 a 88 nabízí kvalitní vzorky pian převzatých z modelu Kronos včetně špičkového German D Grand, jež jsou doplněny dalšími typy elektrických pian s osmi úrovněmi dynamiky. V obvodu je integrován duální polyfonní arpeggiator, rytmická jednotka přináší realisticky znějící bicí studiové kvality, efektová sekce nabízí 193 položek zahrnující modulace, dozvuky, kompresory, ekvalizery a v neposlední řadě i simulace aparátů a boxů postavené na technologii REMS. O editaci synthu v počítači se postará Krome Editor v klasické nebo plug-in verzi.

Striktně analogový synth Korg MS-20 Mini je zmenšenou variantou legendárního monofonního syntezátoru MS-20, jenž byl vyráběn v letech 1978 až 1983 a zajímavostí je, že na vývoji novějšího typu se podílel identický tým inženýrů, jenž stál v sedmdesátých let u zrodu originálu. Mini disponuje 37 klávesami, architekturou 2VCO / 2VCF / 2VCA / 2EG / 1LFO, klasickým systémem hardwarově propojitelných sekcí, samooscilačními high-pass/low-pass filtry, procesorem ESP pro zpracování externího audio signálu a nechybí MIDI In a USB-MIDI.

Limitované edice Korgů Kronos, Krome a MS-20 Mini jsou v současné době dostupné i na českém trhu kde se jejich ceny pohybují následovně: luxusní Kronos-88 GD vyjde na přibližně 113 400 Kč, modely Krome PT začínají na částce cca 30 000 (PT-61) a za speciální kousek MS-20 Mini WM zaplatíte necelých 18 000 Kč, což znamená, že nástroje z této série pořídíte za stejné ceny jako designově standardní modely.

Tagy korg Korg Kronos Korg MS-20 mini
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY