Limitované edice kytar Epiphone Peter Frampton

Ve spolupráci s kytaristou Peterem Framptonem připravil Epiphone hned čtveřici limitovaných modelů kytar sestávajících z Ltd. Ed. Peter Frampton Les Paul Custom PRO a akustiky Ltd. Ed. Peter Frampton 1964 Texan. Obě limitky budou dostupné ve "standardní" nebo Premium Outfit sérii a vycházejí z Framptonových oblíbených nástrojů z 50. a 60.let.

Předlohou Les Paulu PF Custom PRO byl Framptonův legendární Gibson LP Custom 1954, který kytarista vlastnil do roku 1980, kdy došlo nad Venezuelou k havárii letadla převážejícího pódiovou techniku a kytara byla považována za zničenou.

Až po 31 letech se Framptonovi ozval celní agent z Curacaa, jenž se ve volném čase věnuje opravám nástrojů, a kytaru vrátil předchozímu majiteli, který leteckou nehodou a desetiletími používání poznamenaný nástroj, nesoucí přezdívku Phenix, nechal zrenovovat ve firemním Custom Shopu (viz poslední video pod textem), aby jej poté opět zařadil do svého arzenálu.

Epiphone LP PF Custom PRO má mahagonový korpus s rezonančními dutinami doplněný javorovým topem a krk z mahagonu s profilem Custom Phenix (detailní kopie originálu) nese ebenový hmatník. Pro tento model typickou trojici humbuckerů tvoří kobylkový Epi Ceramic Pro, střední Pro-Bucker 3 a krkový Pro-Bucker 2.

Mechanika LockTone je kombinována se strojky Grover Rotomatic s převodem 18:1. Edice LP PF Custom PRO Premium Outfit se nijak neliší provedením samotného nástroje, ale je dodávána v setu s luxusním pevným pouzdrem a certifikací s Framptonovým podpisem.

Akustický Epiphone Ltd. Ed. Peter Frampton 1964 Texan disponuje tělem ve stylu Dreadnought se zadní deskou a luby z masivního mahagonu a přední smrkovou ozvučnicí. K mahagonovému krku s profilem 1960 Slim Taper C je přilepen hmatník z odolného dřeva pau ferro nesoucím 20 pražců medium-jumbo.

Ozvučení obstarává piezo snímač L. R. Baggs FFS (Flexible Film Sensor) s aktivní elektronikou L. R. Baggs EAS-VTC (hlasitost, tónová clona, LF filtr), kobylkové sedlo je z kosti, nultý nylonový pražec má šířku 41 mm a struny končí v ladicích strojcích Schaller M6. Nástroj bude dostupný v odstínu Faded Vintageburst.

Varianta Premium Outfit se v tomto případě kromě setu s pevným pouzdrem a certifikací odlišuje rozdílnou elektronikou v podobě piezo snímače L. R. Baggs Element Transducer doplněného interním kondenzátorovým mikrofonem L. R. Baggs FET CM s kulovou směrovou charakteristikou a systémem DS-ELE (mono/stereo, obracení fáze, low-cut filtr, volume, tone).

Oficiální ceny limitované edice Epiphonu Les Paul PF Custom PRO (série 900 kusů) a akustiky PF 1964 Texan (500 kusů) byly nastaveny na shodných 899 dolarů a sběratelská řada Premium Outfit (200 kusů LP, 100 Texan) vyjde na 1 199 dolarů.